Görme engelliler özgüven kazanacak

Aydın’da görme engelli vatandaşlar için eğitim seminerleri düzenlenecek. Öncelikle engellilerin özgüven kazanmasının amaçlandığı eğitimlerden, Güneydoğu’da ve ülkenin muhtelif bölgelerinde terör saldırısı sonucu gözlerini kaybetmiş gaziler de faydalanacak.

13 Nisan 2018 - 15:09 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi bünyesinde “Bakış Açısını Değiştiriyoruz” eğitim seminerleri düzenlenecek. Sadece görme yetisini kaybedenlere verilecek eğitimlerde bireyler, ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanacak. Dernek bünyesinde, Fatih Küçük’ün danışmanlığında, özellikle görme yetisini sonradan kaybedenlere psikolojik destek verilecek. Grup Terapisi şeklinde verilecek olan eğitimler, Salı günleri 17.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlerden yararlanmak isteyenler Altı Nokta Körler Derneği’ne başvuruda bulunabilecek.
“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”
Konuyla ilgili bilgiler veren Dernek Başkanı Bayram Özen, “Derneğimizin bu projesinde gönüllü olarak Fatih Küçük adlı arkadaşımız psikolojik danışmanlık eğitimleri verecek. Görme Engelli üyelerimizin dışında, Güneydoğu’da ve ülkemizin muhtelif bölgelerinde terör saldırısı sonucu vatanı uğruna gözlerini kaybetmiş gazilerimize yönelik bir çalışma olacak. Böyle bir çalışma Türkiye’de ilk olarak gerçekleşecek” ifadelerini kullandı. Özen, ihtiyacı olanların kendilerine danışabileceklerini belirtti.
ÖNCELİK ÖZGÜVENİ ARTIRMAK
Danışmanlık hizmetini gönüllü bir şekilde gerçekleştirecek olan Fatih Küçük ise, “Şimdiden bir grup oluşturduk. Özellikle özgüveni artırmaya yönelik çalışmalarımız olacak. Daha önce özgüveni kıran sebepleri irdeleyerek çözüm arayacağız. Kurslarımız 8-10 hafta sürecek ve görme engelliler için gayet faydalı olacağını düşüyoruz” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam