“Güçlenerek çıkacağız”

ABD’nin uyguladığı yaptırımlar sonucu yükselen döviz kurlarını değerlendiren Nazilli’nin eski belediye başkanlarından Esat Ergüler, ekonomik bir savaş yaşandığını belirterek, “Türkiye bu savaştan güçlenerek çıkacak.” dedi.

16 Ağustos 2018 - 18:55 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ  Nazilli’nin efsane başkanı Esat Ergüler, Amerika’nın Türkiye’ye karşı açtığı ekonomik savaşı değerlendirdi. Ergüler, sürecin birlik beraberlik içinde sabırlı bir şekilde geçirilmesi haline Türkiye’nin eskisinden daha güçlü bir ülke olacağını söyledi.
Durumun ciddiyetine dikkat çeken Ergüler, milli söylemlerde bulundu. Vatandaşı birlik ve beraberliğe davet eden Ergüler, ”İçinde bulunduğumuz durum ekonomik bir saldırı. Bunu herkesin iyi görmesi gerekiyor. Kimsenin birini sevip sevmemesi değil olay. Burada önemli olan ülkeyi sevmek. Birlik ve beraberlik halinde olmamız gerekiyor. Bu ülke, sakin ve sabırlı olarak bu krizin üstesinden gelecek. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere ferasetli olan Türk halkıyla beraber top yekün birlik beraberlik içinde dünyaya Türk halkının ne kadar güçlü olduğunu göstermenin zamanı” dedi.
“DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLACAK”
Avrupa Birliği ülkelerinin olumlu mesajlar geldiğini ifade eden Ergüder, “Avrupa Birliği ile sıcak bir temas gündeme gelebilir. Diğer taraftan kesinlikle biz ABD’e bağımlı değiliz. Karar alınabilecek başka ülkeler var. İran, Rusya ve Çin gibi. Yeter ki Türk halkı sabırlı olsun. Eskisinden daha güçlü bir Türkiye olacağına inanıyorum” diye konuştu.
“ABD’DE TEK BAŞLILIK YOK”
Amerika’nın güvenilmez bir ülke olduğunu belirten Ergüler, “Bizim liderimizin arkasında inanılmaz bir Türk halkı var. Buradan güç alan liderimiz Türkiye’nin menfaatlerine uyan adımları atıyor. Doğru da yapıyor. Amerika’da bir başkan yok Pentagon var Beyaz Saray var ayrı ayrı açıklamalar yapıyorlar.
ABD tarafından YPG’ye 400-500 araç dolusu silah verildi. Ama NATO’da müttefikiz diyorlar. Tüm bu söylemlerinin de tam tersine yaptırımlar uyguluyor. Amerika güvenilir bir ülke değil. Türk halkı 6. filolara direnmiş bir halk. ABD yönetimini seven bir halkımız yok.” ifadelerini kullandı.
“TÜM DÜNYAYI KARŞILARINA ALIYORLAR”
ABD’nin bu yaptırımları dünyadaki bir çok ülkeye uyguladığını ve giderek yalnızlaştığını dile getiren Esat Ergüler, “İtalya Başkanının da bir demeci var “Türkiye’den sonra sıra bize geliyor” diye. Kanada’dan başlayıp, Kuzey Kore, İran, Rusya, Türkiye gibi tüm ülkelere kafa tutan, ticari savaşı başlatan bir lider Trump. Bunların hepsini Türk halkı olarak birlik beraberlik içinde atlatarak daha iyi olacağız” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-