Gülsevil Gürsoy Ergünoğlu başkan seçildi

Efeler Kent Konseyi genel kurulunu yaptı. Kurula katılan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, bir önceki dönem başkanlık yapan Tuncay Erdemir döneminde 15 ayda toplam 456 bin lira harcama yaptığını söyledi.

12 Haziran 2019 - 21:36 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER- Efeler Kent Konseyi, genel kurulunu yaptı. Tek liste ile gidilen seçimde, Aydın Kadın Efeler Derneği Başkanı Gülsevil Gürsoy Ergünoğlu başkan seçildi. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, kurum ve kuruluş, STK başkan ve üyelerinin katıldığı kurula bir önceki dönem başkanlık yapan Tuncay Erdemir katılmadı. Açık oylama ile yapılan kurulda Yürütme Kurulu’na Adalet Çıbık, Mehmet Vergili, Şule Çıvkaroğlu, Mustafa Yılmaz, Özlem Demirkol Kösedağ, Rıza Akdeniz, Melike Kallemoğlu, Mevlüt Kenar, Refiye Ruhsar Uzun, Hüseyin Asar, Ceyda Sarıbaş ve Aykut Aysın seçildi.

“80 BİN LİRALIK YEMEK FATURASI VAR”

Kurula katılan Başkan Atay’ın konuşmaları damga vurdu. Atay, bir önceki dönem Kent Konsey’inin 15 ayda toplam 456 bin lira harcadığını söyledi. Atay, “Ben başkan olurken her şey açık şeffaf olacak dedim. Bu yüzden size bazı bilgiler vermeyi görev biliyorum. 2018 yılında Kent Konseyi 213 bin 303 lira 98 kuruş harcama yapmış. 2019 yılında 3 aylık dönemde 243 bin lira harcama yapmış. Hele bir yemek faturası var 80 bin liralık. Bunu takdirinize sunuyorum. Bundan sonra kent konseyin başkanlık yapacak kişi bir dönem yapacak. Bunu ilke edinmenizi itiyorum. Ve sizden bir ilke daha edinmenizi istiyorum kurul 6 kadın 6 erkekten oluşmasını istiyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-