“Gündem maddeleri anlaşılmıyor”

Efeler Belediyesi, Haziran ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda MHP’li Meclis Üyesi Neşe Menderes, gündem maddelerinin üyeler tarafından anlaşılmadığını söyledi.

11 Haziran 2019 - 16:41 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Efeler Belediyesi, Haziran meclis toplantısını başkan Fatih Atay önderliğinde gerçekleştirdi.

“NEYİ KABUL EDİYORUZ BİLMİYORUZ”
Mecliste söz alan MHP Meclis Üyesi Neşe Menderes, “Ben meclis üyelerinin gündem maddelerinin içeriğini çok anladığını düşünmüyorum. Gündem maddeleri daha açıklayıcı ve anlaşılır olması gerekir. Neyi kabul ediyoruz bilmiyoruz. Önergeler önceden dağıtılmalı. Meclis üyelerinin fikirleri çok önemli. Efeler’e doğru hizmet etmek istiyorsak maddeler daha açıklayıcı olmalı. İçeriğinde nerede, kimlerle ne yapılacağı detaylı verilmeli” dedi.

“BELGELERİ VERMEYİ UYGUN GÖRMÜYORUM”
Menderes’in bu çıkışan Atay’da karşılık geldi. Menderes’in alınganlık yaptığını belirten Atay, “Bu belgeleri daha önceden size vermeyi uygun görmüyorum. Bunlar resmi belgeler. Belediyenin böyle bir zorunluluğu da yok” şeklinde konuştu.

SGK BİNASI KULLANILACAK
Öte yandan Hükümet Bulvarı’nda yer alan eski Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binasının 10 yıl boyunca Efeler Belediyesi adına kiralanması için Fatih Atay’a yetki verilmesi kararlaştırıldı. Binanın sosyal ve kültürel etkinlikler ve etüt merkezi için kullanılacağı belirtildi. MHP’li meclis üyeleri de binanın eski bir yapı olduğuna ve depreme dayanıklı olup olmadığının araştırılmasını teklif etti. Başkan Atay ise konun bilir kişiler tarafından araştırıldığını ifade etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-