Gurur Günü!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıl dönümü Nazilli’de kutlandı.

reklam
29 Ekim 2016 0
reklam

img_9141
Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ-
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü kutlamaları Nazilli Şehir Stadyumu’nda yapıldı.  Törene, Nazilli İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, adli ve idari yöneticiler ile vatandaş, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Gerçekleştirilen törende İlçe Kaymakamı Mehmet Okur ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alcık, vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı. Törende saygı duruşunun yapılmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Kutlama töreninde konuşma yapan Nazilli İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli halkına ve öğrencilere seslendi. Biz bu günlere dikensiz gül bahçelerinden geçerek gelmedik diyen Okur, ‘’Yüz binlerce şehit verilerek yakılan bu bağımsızlık ateşini koruyacak ve yaşatacak olan sizlersiniz. Türk milletinin birliğine, devletimizin bağımsızlığına göz dikenler, kahramanlıklarla dolu Türk tarihini iyi okumalıdır. Türk tarihinin her sayfasında göreceklerdir ki aziz milletimiz, bu düşmanlarını gazabıyla kahretmiştir. Bugün Türk milletine düşmanlık edenlerin sonu da, dün Çanakkale’deki, Sakarya’daki, Dumlupınar’daki ve 15 Temmuz’daki gibi olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

‘’Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği çağdaş açılımlarla Türk halkının önünü açmış ve ufkunu genişletmiştir’’ şeklinde konuşan Okur, öğrencilerden Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni çok iyi öğrenmelerini ve anlamalarını isteyerek, ‘’Bu en değerli hazineyi korumak için ne gerekiyorsa yapacaksınız. Büyük Önder Atatürk’ün Cumhuriyet ile yaktığı aydınlanma meşalesini söndürmeden taşıyacak ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacaksınız’’ dedi.

Cumhuriyet konulu şiirlerin okunması, halk oyunları ekibi gösterisi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden kutlama programı, Nazilli Mehter Takımı gösterisi, bando gösterisi ve resmi geçit töreni ile sona erdi.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam