Haberi duyan stanta koştu!

Nazilli Vergi Dairesi, halk arasından ‘Vergi Affı’ olarak bilinen taksitlendirme/yapılandırma fırsatından yararlanması için şehrin farklı noktalarında stant açarak vatandaşı bilgilendiriyor. Gelir uzmanları standı ziyaret eden vatandaşların vergi borçlarını yapılandırmak için internet üzerinden talepleri alıyor.

reklam
14 Ekim 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Gelir İdaresi Başkanlığı, 23/08/2016 tarih ve 29810 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun kapsamında vatandaşın taksitlendirme fırsatından yararlanması için Nazilli’nin farklı noktalarında stant açıyor.
123

Nazilli Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Adem Akbay ve Uzman Yardımcısı Özlem Karcı, ‘’19 Ağustosta Resmi Gazete de yayınlanan 6736 kanun kapsamında ‘bazı alacakların yeniden yapılandırılması’ halk arasında ‘vergi affı’ diye bilinen taksitlendirme için buradayız. Hem bilgilendirme, hem de internet üzerinden talepleri alma, elden formlarla bu kanun kapsamında buradayız. Mükelleflerin borçlarını taksitlendiriyoruz’’ diye ifade etti.

Vatandaşların bu işlemi vergi dairesinden de yapabileceklerini dile getiren Akbay, ‘’Gelir Dairesi Başkanlığı internet sitesinden de kendileri yapabilecekleri gibi Nazilli’de de bir çok yerde bu taksitlendirmeye gidebilirler. Hafta sonu Nazilli Belediyesi önünde, hafta içi uzun çarşıdaydık. Eğer süre uzatılmazsa 31 Ekim’e kadar devam edecek. Vatandaşlar borçlarını takip edip kendilerinin lehine olan bu durumdan faydalansınlar’’ diyerek, taleplerin ay sonuna kadar oldukça yoğun olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam