Hainler kendini patlattı!

Ankara’da emniyet güçlerinin düzenlediği operasyonda ‘’teslim ol’’ çağrısına uymayan iki terörist kendini patlattı.

reklam
08 Ekim 2016 0
reklam

Haymana Yolu’nda polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda takip edilen araç durdurulmak istendi. Polisin ihtarına uymayan sürücü, bir çiftlikte köşeye sıkıştırıldı. Yakalanacaklarını anlayan teröristler kendini patlattı.

ANKARA'DA İKİ CANLI BOMBA OPERASYON SIRASINDA KENDİNİ PATLATTI ANKARA VALİSİ TOPACA: "PKK BAĞLANTISI İHTİMALİ YÜKSEK"

Ankara Valisi Topaca: “PKK bağlantısı ihtimali yüksek”
Ankara Valiliği, Haymana yolunda operasyon başlatan güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ yönündeki uyarılarına, bir süre sonra henüz müdahale gelmeden bir kadın bir erkek oldukları tahmin edilen iki teröristin kendilerini patlattığı belirterek, yapılan incelemede Bingöl nüfusuna kayıtlı Harun Aslan adına bir kimlik, 200 kilogram amonyum nitrat ve 2 kalıp plastik patlayıcının ele geçirildiğini bildirdi.
Ankara Valiliği’nden Haymana yolunda yapılan operasyon hakkında yapılan açıklamada, 7 Ekim 2016 Cuma günü Diyarbakır’dan gelen istihbarat ve çevredeki vatandaşların gördükleri şüpheli şahıslarla ilgili bildirimleri üzerine güvenlik güçleri tarafından çalışma başlatıldığı belirtilerek, “ Bugün saat 06.00 sıralarında Ankara’ya 30 kilometre mesafede bir at çiftliğine operasyon başlatan güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ yönündeki uyarılarına, bir süre sonra henüz müdahale gelmeden bir kadın bir erkek oldukları tahmin edilen iki terörist kendilerini patlatmıştır. Yapılan incelemede Bingöl nüfusuna kayıtlı Harun Aslan adına bir kimlik, 200 kg amonyum nitrat ve 2 kalıp plastik patlayıcı ele geçirilmiştir. Duyarlı vatandaşlarımızın dikkati ile emniyet güçlerimizin titiz çalışmaları sonucunda muhtemel büyük bir faciadan dönülmüştür” denildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam