Hal ve üretici pazarı Atça’da!

Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Atça mahallesinde karpuz sezonu açıldı. Ege bölgesinin en önemli karpuz üreticilerinin bulunduğu Atça ’da Belediye hali yanında üretici pazarı kuruldu.

reklam
15 Haziran 2016 0
reklam

123

Sultanhisar’ın Açta ilçesinde Karpuz sezonu açıldı. Sultanhisar Belediye başkanı Osman Yıldırımkaya Türkiye’de hal ve üretici pazarının birlikte olduğu yerin sadece Atça ‘da olduğunu belirterek “İsteyen karpuz üreticisi karpuzunu üretici pazarında, isteyen de hal komisyoncularına satabilecek” dedi.

Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Atça Hali yanında bulunan alanda düzenleme yaparak üreticilerin hizmetini sundu. Yıldırımkaya “Lezzeti ile ünlü Atça karpuzu sürekli aranan bir yaz meyvemizdir. Bu sezonda da üreticilerimiz, karpuzu yetiştirip yavaş yavaş toplamaya başladı. Belediye olarak üreticilerimizin mahsulünü rahatlıkla satabilmeleri için yeni bir üretici pazarı oluşturduk. Türkiye genelinde 250 toptancı hali mevcut. Fakat toptancı hali ile üretici pazarının yan yana olduğu yer, sadece Atça’dır. Böylelikle isteyen hal komisyoncularımıza, isteyen de üretici pazarında ürünlerini satabilecek” sözlerini kaydetti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam