Haluk Alıcık “Bağımsız” demişti ama

MHP’de değişim istemiyle kurultay talep edip genel başkanlığa aday olan Meral Akşener’e destek veren muhalif kanadın önemli isimlerinden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın, yeni kurulacak partiye geçeceği ileri sürüldü.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam

haberici

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 10 Temmuz’da yapılması planlanan MHP kurultayına onay vermemesi üzerine gözler Meral Akşener ve muhaliflere çevrildi.

Özellikle Yargıtay ve YSK’dan gelen kararlar sonrası MHP’li muhalifler gözlerini Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden çıkacak karara çevirirken, Meral Akşener’in yeni parti ile yola devam edeceği konuşuluyor.

Ankara kulislerinden yansıyan bilgilere göre, Akşener ve destekçileri 5. Partiyi kurma çalışmalarına başladı bile.

Mecliste 20 milletvekili ile yeni bir grup kurarak siyasi hayatına yeni parti çatısı altında devam edeceği konuşulan Meral Akşener’in bu kapsamda Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve İzmir Milletvekili Oktay Vural ile dirsek temasına geçtiği öne sürüldü.

Böyle bir oluşumun gerçekleşmesi halinde yeni partinin isminin ise şimdiden hazır olduğu konuşuluyor.

Akşener ve ekibinin MHP’ye alternatif olarak “Ülkücü Hareket Partisi” ya da 12 Eylül darbesinden önce milliyetçilerin adresi olan “MÇP” isminde karar kılacağı belirtiliyor.

 HALUK ALICIK NE YAPACAK?

Bu arada, genel başkanlık yarışında en başından itibaren Meral Akşener’e açık destek veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da yeni oluşumda yer almak için gün saydığı iddia edildi.

Kurulacak yeni partide Haluk Alıcık’ın ilk tercihinin, Aydın Büyükşehir Belediye başkan adaylığı olacağı, bunun gerçekleşmemesi halinde ise milletvekili adaylığını isteyeceği belirtiliyor.

Hatırlanacağı gibi, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda gerekirse yoluna ‘bağımsız’ olarak devam edebileceğini belirtmişti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam