Haluk Alıcık sert konuştu!

Sahasında karşılaştığı Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçını hakem kararlarıyla kaybettiklerini söyleyen Nazilli Belediyespor onursal başkanı Haluk Alıcık, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Rakip kulüp başkanı Ali Demirhan’ın Yalova’da ticaret yaptığını, Pazar günü oynanan müsabakaya da Yalova bölgesi hakemlerinin verilmesini şüpheyle karşıladıklarını kaydeden Alıcık, “Yenilmek sahada olur. Yenilmek masa başında olmaz” diyerek sitem etti.

14 Şubat 2017 - 17:28 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli Belediyespor’da 4-0 kaybedilen Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçını yöneten hakemlere tepkiler dinmek bilmiyor.

Pazar günü oynanan maçta bir camianın hakkının sahada gasp edildiğini söyleyen Nazilli Belediyespor Kulübü onursal başkanı Haluk Alıcık, rakip kulüp başkanının Yalova’da ticaret yaptığını, ligin zirvesini ilgilendiren böylesine kritik bir maça Yalova bölgesinden hakemlerin atanmasını şüpheyle karşıladıklarını belirterek, “Yenilmek sahada olur. Yenilmek masa başında olmaz. Kapalı kapılar ardında olmaz. Böyle olacaksa o zaman gerek yok. Ama bu takımın hakkını da kimseye yedirtmeyiz” diyerek federasyona gerekli müracaatların yapılacağını ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonun, tespit ettikleri bu gerçeği araştırtmasını ve gerekli müdahaleyi yapmasını isteyen Alıcık, “Bu maçın hakemi için çok enteresan bir şey söylüyorum. Yalova bölgesi hakemi geliyor. Erzurumspor’un başkanı Yalova’da ticaret yapıyor. Yalova bölgesinden hakem geliyor, Erzurumspor Yalova’da 5 gün kamp yapıyor.  2. Lig’de oynanan maçların hiçbirini televizyon göstermiyor.  2’nci ve 3’ncü ligdeki takımların o kadar canları yanıyor ki hakem hatasından dolayı. Sayın Cumhurbaşkanı yargılanabilir, Sayın Başbakan yargılanabilir, bakanlar, belediye başkanları yargılanabilir, vatandaş yargılanabilir, haksızsa hak adalet önünde sağlanır. Ama hakemlerin yaptıkları ile ilgili hiçbir şey bulamıyorsunuz” dedi.

Ligde peş peşe oynadıkları Diyarbakır AMED Sportif ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçlarında hakemlerin yanlı kararlarıyla maçları kaybettiklerini sözlerine ekleyen Haluk Alıcık,

“Bundan sonra şöyle yapalım, maçlara hiç çıkmayalım. Şampiyon olacak olan takımlar belli olsun. Hiç olmazsa sarı kart cezası, kırmızı kart cezası olmasın. Sahamız kapanmasın, sahamızda kötü tezahürattan dolayı ceza yemeyelim. Hiç olmazsa bunları yapalım. Ben Diyarbakır maçının 77’nci dakikasında gözlerimle gördüm. Sahaya bıçak atıldı. Hakemin suratına kartopu atıldı. Bir tanesi yazmadı o hakem ve biz 77’nci dakikaya kadar 1-0 galip geldiğimiz maçtan 2- 1 mağlup ayrıldık. Geçen haftaki maçta hafızanızı tazelemenizi istiyorum. Bizim Konya Selçuk maçı enteresan bir maçlardan bir tanesidir. Nazilli’de 3 tane sarı kart sınırında olan futbolcularımızın hepsi 4’ncü sarı kartı gördü. 90+ 3’te hayatta olacak bir şey değil, 2- 0 galipsiniz deplasmanda oynamıyorsunuz, kendi sahanızda oynuyorsunuz. 90+3’te hakem sizin en iyi stoperinizi kırmızı kartla atabilecek pozisyona getirebiliyor” diyerek Türk futbolunda yabancı hakem uygulamasına geçilmesini desteklediklerini kaydetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam