Haluk Alıcık’dan muhtarlara destek!

Nazilli’de Bayındır, Eycelli, Şimşelli ve Gedik mahalleleri arasında yapımı planlanan jeotermal santrali istemeyen muhtarlara, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık destek verdi.

reklam
13 Ekim 2016 0
reklam

123
Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ-
Mahalle muhtarları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Nazilli’de yapımı planlanan jeotermal enerji santralini ilçe de istemediklerini dile getiren muhtarlara Alıcık da destek verdi.

Başkan Alıcık, “Söz konusu bölgede belediyemize ait arazi yok. Olsa dahi jeotermal tesis için arazimizi vermeyiz” diyerek konuyla ilgili, ‘’Hem il tarım müdürlüğüne hem de sayın milletvekillerimize bu konuyla ilgili bilgi vermemiz gerekiyor. Biz siyasi merci olarak vatandaşlarımızın iyiliği, mutluluğu ve refahı için buradayız. Nazilli tarım olarak önemli, incir ve zeytinin bol olduğu bir nokta. Bugün dünyaya ihraç edilen incirin %60’ı burada üretiliyor. Bu nedenle ürünlere zarar gelsin istemeyiz. Fakat biz belediye olarak bu işin ilmini bilmeden ‘tamam bu işin zararı şu’ diyemeyiz. Bununla ilgili il tarım müdürlükleri, bilim adamları, bakanlıklar bir araştırma yaparlar. Biz ilgililere konuyla ilgili bilgi verelim.  Çıkacak sonuca göre de ilçemiz için en doğru kararın alınacağına inanıyorum’’ açıklamalarında bulundu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam