Haluk Alıcık’tan “Ekose” Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım gibi AK Partili siyasetçilerinde her fırsatta kullandığı “ekose” ceket modasına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ta uydu. Beden dili uzmanlarına göre ekose ceketin “bende sizdenim” gibi bir anlam taşıdığı belirtiliyor.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın giydiği “ekose” ceket, AK Partili siyasetçiler arasında bir tarz haline gelmeye başladı.

123

Erdoğan’dan sonra bu akımı devam ettiren Ahmet Davutoğlu, Binali Yıldırım, Cemil Çiçek, Ali Babacan ve Numan Kurtulmuş’tan sonra, Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’de “ekose ceket” modasını sürdürenler arasında.

Beden dili uzmanı Riccon İlhan Doğan’a göre “bende sizdenim” mesajı veren ekose ceketi giymeye başlayanlardan biri de Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık.

12345

AK Parti içinde özel bir anlamı olduğuna inanılan “ekose ceket” akımına kapılan Alıcık’ın, bu yolla “bende sizdenim” diyerek siyasi bir mesaj vermeye çalıştığı düşünülüyor.

Özellikle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Aydın milletvekili Abdurrahman Öz ile iyi ilişkiler yürütmekte özen gösteren Haluk Alıcık’ın, Ankara ziyaretlerinde iktidar milletvekilleri ve bürokratlarla da bir hayli yakın olduğu belirtiliyor.

1234

SAVAŞÇI RUHU TEMSİL EDİYOR 

1800’lü yıllarda, bir dönemin üniforması olarak bilinen, İskoç klanlarının giydiği, dize kadar inen ve kilt denilen etekler “ekose” desenler savaşçı ruhu temsil ediyordu. Daha sonra İngiliz kraliyet ailesini temsil eden kumaş haline gelen ekose 1900’lü yılların başında yayılmaya başladı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam