Hastaneye yürüyerek geldi ölüsü çıktı

Nazilli’de bulunan özel bir hastaneye endoskopi olmak için gelen 26 yaşındaki Fikret Çam, iddiaya göre geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Oğlunun ölüm haberini alan acılı anne, hastane yönetimini suçlarken konuyu yargıya taşıyacağını belirtti.

31 Ağustos 2017 - 10:02 0

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bulunan özel bir hastaneye endoskopi olmak için gelen 26 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Fikret Çam, iddiaya göre kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Oğlunun ölüm haberini alan acılı anne hastane önünde sinir krizi geçirerek doktorları suçladı. Kocasının yaşamını yitirdiğini öğrenen 2 çocuk annesi ise kaynanasına sarılarak gözyaşı döktü. Babasının öldüğünden habersiz halde yakınlarının kucağında görüntülenen Fikret çam’ın 4 aylık çocuğu ise yaşanan üzüntüyü arttırdı. Hastane önünde oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan anne Fikriye Çam, doktorları suçladı. Oğlunun hastaneye yürüyerek geldiğini ancak cenazesinin çıktığını söyleyen gözü yaşlı anne, “İki aslanımdan birini 26 yaşında kaybettim. Torunlarım yetim kaldı. Sadece midesinden rahatsızlığı vardı. Endoskobiye girip gidecektik. Bu doktorlar niye işlerini düzgün yapmıyorlar” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

HASTANE YÖNETİMİ KENDİSİNİ SAVUNDU

26 yaşındaki Fikret Çam’ın kendilerine endoskopi olmak için müracaat ettiğini ve gerekli işlemin yapılmasının ardından taburcu edildiğini söyleyen hastane yönetimi suçlamaları kabul etmedi. Hastaneden yapılan açıklamada yaşananlara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Üniversiteden endoskobi olması istenmiş hasta bize geldi. Endoskobi olabilir raporundan sonra biz kişiyi endoskobi yaptık. Endoskobi olduktan sonra ‘ben iyiyim’ dedikten sonra taburcu ettik. Taburcu ettikten sonra kalbi durarak hayatını kaybetti. Üç ayda 15 kilo verdiği bilgisine ulaştık. Herhangi bir sorumsuzluk söz konusu değildir, savcıyı çağırdık, inceledikten sonra İzmir Adli Tıp’a gönderilerek ne için öldüğü öğrenilecektir. Aile’nin acısını paylaşıyoruz.”

Hastanede yapılan ilk incelemenin ardından Fikret Çam’ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-