Hatalı sürücüye kırmızı düdük!

İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Hatalı sürücüye kırmızı düdük” projesi Aydın’da başladı.

19 Ağustos 2018 - 11:43 0
reklam
reklam

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı’nın ‘Hatalı sürücüye kırmızı düdük” uygulamasını hayata geçirdi.
Trafik polisleri uygulama noktalarında durdurdukları araçlardaki çocuklara şapka, tişört, düdük ve broşür dağıtarak ailelere projeyi tanıttı.
Proje hakkında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ali Gündoğdu, kampanyanın isminin ‘Bu bayramda bende trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük.’ olduğunu söyledi.

Kmpanya ile çocukların aileleri üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanmak istediklerini belirten Gündoğdu, “Amacımız, araçlarda bulunan çocukların ailelerini kontrol etmesi ve seyir halindeyken kural ihlali yapmalarını önlemesi. Okullar açılana kadar sürecek proje ile toplumumuzda farkındalık oluşturmak, trafik bilinci ve kültürü meydana getirmek istiyoruz.” dedi.
Aydınlı şoförlerden destek
Bakanlığın uygulamasına desteğini açıklayan Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Özellikle bayram tatilleri boyunca her yıl trafik kazalarında bir çok vatandaşımız hayatını kaybediyor. Trafik kazlarını en aza indirebilmek için oda olarak gerekli eğitimleri ve çalışmaları sürdürüyoruz. Uygulamaya konulan kırmızı düdük projesi ile çocuklarımız velilerini ve araçtaki sürücüleri hata yaptıklarında uyaracaklar.” diye konuştu.(İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam