Hayallerine ilk adımı attılar

Fazla kilolarıyla yıllardır başı dertte olan Seher Tavaslıoğlu Aksoy (30) ve Şerif Üzmez (33) hayatlarını değiştirmek için ilk adımı Nazilli Devlet Hastanesi’nde attı. Aksoy ve Üzmez, Dr. Lütfi Dalkılıç’ın başarılı mide küçültme ameliyatı ile hayallerine biraz daha yaklaştı.

10 Mayıs 2018 - 10:44 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Yıllardır fazla kilolarından şikayetçi olan Nazillili Seher Tavaslıoğlu Aksoy ve Kuşadası’nda yaşayan Şerif Üzmez, mide küçültme ameliyatı ile fazla kilolarından kurtulmaya karar verdi. Aksoy ve Üzmez, yaptıkları uzun araştırmanın sonucunda Nazilli Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdiği başarılı ameliyatlarla adından sıklıkla söz ettiren Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Lütfi Dalkılıç ile görüşerek hayatlarını değiştirecek ilk adımı atmaya karar verdi.
“AKRABAMA SİNİRLENEREK AMELİYAT KARARI ALDIM”
Seher Tavaslıoğlu Aksoy, mide küçültme ameliyatıyla birlikte aynı zamanda safra kesesi operasyonu geçirdi. İki başarılı cerrahi müdahale geçiren Aksoy, fazla kiloları nedeniyle hareket zorluğu nedeniyle sıcak havalarda bunalım geçirdiğini ifade ederek, “Çok sosyal bir insan olduğum için baskı hissetmiyordum fakat istediğim kıyafeti giyemiyordum Ameliyatı düşünüyordum ancak karar verememiştim. Bir akrabama sinirlenerek bu kararı aldım” dedi.
“ÇOK GEZİP ÇOK KIYAFET ALACAĞIM”
127 kilodan 75’e kadar düşmeyi hedefleyen Aksoy, “Bu hedefime ulaştığım zaman çok gezip çok kıyafet alacağım. Yapamadığım her şeyi yapacağım. 75 kiloya indiğimde ilk işim bir mağazaya dalıp istediğim kıyafeti almak olacak” ifadelerini kullandı.
Aksoy, başarılı bir ameliyat nedeniyle Dr. Dalkılıç’a ve bu süreçte destekçisi olan ailesine teşekkürlerini iletti.
“SOSYAL BASKI ÇOK FAZLA”
Kuşadası’nda aşçılık yapan Şerif Üzmez, bu zamana kadar aşırı kiloları nedeniyle büyük zorluklar yaşadığını ifade etti. İstediği kıyafetleri giyemediğini ifade eden Üzmez, şişman insanlar üzerinde çok fazla sosyal baskı olduğunu söyledi.
“BAKIŞ AÇIMIZ DEĞİŞTİ”
Daha önce DR. Lütfi Dalkılıç’tan ameliyat olan arkadaşının tavsiyesiyle mide küçültmeye karar verdiğini söyleyen Üzmez, “Ameliyat başarılı geçti ve şuan sağlığım yerinde. Lütfi bey bizim bakış açımızı değiştirdi. Ne acım ne de bir yaram var. Şuan kendimi çok rahat hissediyorum” ifadelerini kullandı.
“ÇILGINLAR GİBİ DANS EDECEĞİM”
158 kilo olan Şerif Üzmez, 80 kiloya inmeyi hedeflediğini söylerken, diyetin sonunda doya doya futbol oynamayı ve yüzmek istediğini belirtti. Fazla kiloları nedeniyle gece kulüplerinde dans edemediğini dile getiren Üzmez, hedeflediği kiloya ulaştığında çılgınlar gibi dans edeceğini vurguladı.
BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
İki hastanın başarılı geçen müdahaleleri sonucu 20. Mide küçültme ameliyatı gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Lütfi Dalkılıç, “Hastalarımızın yalnızca sosyal anlamda değil kendi sağlıklarını da değiştiriyoruz. Kanser ve şeker hastalığı riskini azaltıyoruz. Bizim beklentimiz hastalarımızın 8 ay içerisinde normal ebatlarına kavuşması” ifadelerini kullandı.
“ÖNEMLİ OLAN SONRAKİ SÜREÇ”
Dalkılıç, mide küçültmenin her zaman risk taşıdığını hatırlatarak, “Biz hastalara ve ailelerine bunları sürekli vurguluyoruz. Kanama, sızma pıhtının organlara sıçraması ihtimali çok yüksek. Bunları konuşarak ameliyata alıyoruz. Ama önemli olan ameliyattan sonraki süreç. Bu süreci hekimler ile birlikte kontrollü şekilde götürerek sağlıklı bir şekilde kilo verdirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
DALKILIÇ İLE HAYATA TUTUNDULAR
Daha önce İstanbul, Manisa ve Muğla gibi çeşitli illerden gelen hastaları da tedavi ederek sağlık bir şekilde kilo vermesini sağlayan Dr. Lütfi Dalkılıç, Tuğba Vural, Sibel Kırçiçek gibi kişileri gerçekleştirdiği başarılı ameliyatlarla yeniden hayata bağladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam