Hayat size güzel

Ramazan Bayramı tatilinin süresi uzatıldıktan sonra son günlerde kötü giden turizmi canlandırmak için Kurban Bayramı tatili de 9 güne çıkayor. Açıklamayı Bakan Nabi Avcı yaptı.

reklam
26 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Bakan Avcı, kurban bayramı tatilinin iç turizm açısından önemli bir hareketlilik getirdiğine dikkat çekerek “Erken açıklanması da gördüğümüz kadarıyla sektör tarafından olumlu karşılandı. Bunun sonuçlarını almaya başladıklarını söylüyorlar. Geçen yıl 5 aylık erken rezervasyon sayısı 3 milyonken, bu yıl 4 milyonu geçti. İnşallah Ramazan Bayramı ile bu sayının 4 milyon 300 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Şu anda otellerdeki doluluk oranları yüzde 80’e ulaşmış gibi görünüyor.” dedi.

haber ici

TURİZMCİLERDEN EN AZ % 60 DOLULUK ORANI İSTEDİ

Kurban ve Ramazan Bayramı tatilinin sadece konaklama sektörüne değil, esnafa da yansımasını ümit ettiklerini vurgulayan Avcı, “Gelecek Kurban Bayramı tatilini yapılacak düzenlemeyle 9 güne çıkartabileceğimiz bir takvim görünüyor. Zannediyorum Bakanlar Kurulu yine erken bir açıklama yapacaktır. Çünkü okulların açılışı hemen arkasından olacağı için erken açıklanmasında yarar olabilir. Dolayısıyla eylül ayında da Kurban Bayramı münasebetiyle turizmde bir hareketlilik bekliyoruz.” diye sözlerine ekledi.

nabi-avci_6982

Ayrıca Bakan Nabi Avcı turizmcilerden bayram tatillerini iyi değerlendirmelerini, özellikle iç turizme yönelik fiyat politikalarını iyi ayarlamalarını ve doluluk oranlarının en az % 60’a getirmelerini beklediklerini söyledi

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam