Hayata Smaç, denize kulaç

Buharkent ilçesinde 4 yıldır süren ‘Hayata Smaç’ projesinin yaz etkinlikleri kapsamında dezavantajlı çocuklar denizle buluştu

28 Ağustos 2018 - 15:17 0
reklam

Buharkent ilçesinde yaşayan dezavantajlı çocuklar hayatında ilk kez denizle tanıştı. 4 yıldır Buharkent Kaymakamlığı ve Belediyesi ile Zorlu Enerji Grubu işbirliğinde sürdürülen “Hayata Smaç” projesinin 2018 yılı katılımcıları tekne turuna katılarak “denize kulaç” attı.

ÖDÜLLÜ PROJE
Gezi hakkında bir açıklama yapan proje koordinatörü Doç. Dr. Zekeriya Çelik, “Dezavantajlı çocuk ve gençlerin farklı kültürel, sosyal ve sportif aktivitelerle topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılmaları için başlatılan proje güzel ve olumlu aşamalardan geçerek 2016 yılında ödül aldı. Başarılarından feyzalan projemiz dur durak dinlemeden sürüyor.” dedi.

İLK DEFA DENİZLE TANIŞTILAR
Haftanın iki günü basketbol eğitimini almaya devam eden öğrencilerin isteği doğrultusunda Marmaris gezisi planlandığını belirten Çelik, “Bu sayede gençler temiz hava, deniz ve tekne turunun tadını çıkarıp deneyimlerine bir yenisini daha eklemiş oldular. Bu çerçevede ilk kez denizle tanışan öğrencilerimiz oldu. Projenin gençlerimizin hayatına olumlu şekilde yansıması bizleri çok mutlu ediyor.” diye konuştu. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-