Hayatları Köpek Oldu

İstanbul’dan sıkıldılar, İzmir’e kaçtılar. Burada köpek çiftliği kurdular. İzmir’in Urla ilçesine üç yıl önce yerleşen Çetin-Gülden Türkoğlu çifti, hayatlarını köpeklere adadı. Türkoğlu çifti, saf Anadolu çoban köpeği yetiştiriyor.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam

İstanbul’da oto kiralama işi ile uğraşan Çetin Türkoğlu ile gelinlik dikimi yapan modacı eşi Gülden Türkoğlu, Gülden Türkoğlu’nun memleketi İzmir’in Urla ilçesine yerleşip köpek çiftliği kurma kararı aldı. Şehir hayatının bunaltıcılığından, trafiğinden ve koşuşturmasından bıkan Türkoğlu ailesi, 3 yıl önce  çocukları ile birlikte Urla ilçesinde bir çiftlik kurdu. Köpekleri çok seven 20 yıllık evli Türkoğlu çifti, saf Anadolu çoban köpeği yetiştirmeye başladı. Bir çift köpekle başlayan Türkoğlu ailesi, şimdi 30 köpeği ile mutlu bir hayat sürüyor.

istanbuldaki-is-yerlerini-birakip-izmirin-urla-ilcesine-001

”HAYATIMIZ KÖPEK OLDU”

Urla’da huzuru bulduğunu belirten Çetin Türkoğlu, ”İstanbul’un şehir hayatından bıktık. Oradaki iş yerlerimizi kapattık Urla’ya geldik. Zaten bizim küçüklükten beri köpeklere karşı merakımız vardı. Bizim amacımız, Türkiye’de bu milli servetimize sahip çıkmak. Amacımız en iyi, en sağlam, en iri köpekleri üretebilmek gelecek nesillere bu milli servetimizi bırakmak” dedi.

turkoglu-ciftinin-asya-isimli-disi-kopegi-ise-gectigimiz

MODACILIKTAN KÖPEK ÇİFTLİĞİNE

Eşiyle birlikte köpeklere hayatını adayan Gülden Türkoğlu ise, ”Kalabalık bizi yordu, iş stresi bizi yordu derken kendimizi köpeklere adadık. Üniversiteye giden oğlum İstanbul’da doğup büyüdüğü için bütün arkadaş çevresi oradaydı. O ilk zamanlar bize negatif davrandı. Farklı bir şehirde okuduğu için artık ılımlı bakıyor. Ufak oğluma bu kadar köpek içerisinde olmak oyun gibi geliyor. Köpeklerle çok güzel vakit geçiriyor. Burada çok mutluyuz. Herkese de köpekleri sevmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Türkoğlu çiftinin Asya adını verdiği dişi köpeği ise geçen pazartesi doğum yaptı. Çocukları gibi çiftliğin yeni üyelerine bakan Çetin-Gülden Türkoğlu’nun mutluluğu her geçen gün daha da artıyor.esiyle-birlikte-kopeklere-hayatini-adayan-gulden-turkoglu-ise-istanbulda

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam