“HDP bildiri yayınlasa bu kadar olurdu”

AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mustafa Savaş, CHP’nin seçim bildirgesindeki Yerel Yönetimlere Özerklik maddesinin HDP’nin isteği olduğunu söyledi. Savaş, algı yönetimi yapılarak Halk Bankası’nın karalanmaya çalıştığını belirtti.

27 Mayıs 2018 - 18:55 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- AK Parti Aydın 1.Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Savaş, seçim çalışmaları kapsamında Nazilli’yi ziyaret etti. İlk olarak seçim bürosunda partililerle bir araya gelen Savaş, ardından pazar esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.
Savaş, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan Yerel Yönetimlere Özerklik getirilmesi maddesi ve Halkbankası’nın ABD mahkemeleri tarafından 49 milyar dolar cezaya çarptırıldığına dair çıkan yalan haberler hakkında açıklamalarda bulundu.

HDP BİLDİRİ YAYINLASA BU KADAR OLURDU
Mustafa Savaş, CHP’nin HDP’nin savunduğu Yerel Yönetimlere Özerklik maddesini seçim bildirgesine koymasını değerlendirdi.
“Terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP bir bildiri yayınlasa ancak bu kadar olurdu. Terör örgütü PKK’nın bildirgesinde ana dilde eğitim var. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Bizim duruşumuz ise belli; tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet” ifadelerini kullandı.

ALGI YÖNETİMİ YAPIYORLAR
Savaş, bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan haber ve yorumlarda Halk Bankası’na ABD’de görülen dava nedeniyle 49 milyar dolar ceza kesildiğine yönelik asılsız ifadelere ilişkin açıklamalar yaptı.
Söz konusu durumun dedikodudan ileri gitmediğini söyleyen Mustafa Savaş, Halkbankası’nın Birleşmiş Milletler mevzuata aykırı hiç bir işlemi yoktur. Algı yönetimiyle Halkbankası gibi köklü bir kurumu karalamaya çalışıyorlar. Her şey ortada bilgi ve belgeler açık. Bunlar konuşulup görüşüldü. Böyle dedikodulara kulak asmamak gerek” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort