HDP sorusu Dervişoğlu’nu gerdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı – HDP yakınlaşması ile ilgili soruya sinirlendi. “Terörle arasına mesafe koymamış partiyle aramıza mesafe koymamamız mümkün değil.” ifadesini kullanan Dervişoğlu, “Gizli olan bir şeyi nereden biliyorsunuz? MİT’ten misiniz, istihbarattan mısınız?” diyerek sadece işini yapan gazetecileri fırçaladı.

11 Mart 2019 - 17:16 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- HDP ile CHP arasında her seçimde yeşeren ‘gönül ittifakı’ son olarak HDP’nin İstanbul, İzmir ve Adana ve Aydın’da aday çıkarmayacağını açıklamasıyla gün yüzüne çıktı. Sırtını PKK’ya yasladığını söylemekten kaçınmayan HDP’nin Aydın’da Millet İttifakı’na destek vermesi beklenirken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, bu yakınlaşmayı kabul etmedi.

KESİN BİR DİLLE YALANLADI
Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinde yıllarca görev yapan ve parti içerisinde değişim isteyenlerin başlattığı girişimle birlikte Meral Akşener’in yanında yer alarak İYİ Parti’nin kurucularından olan İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Millet İttifakı’nın HDP ile bir iş birliğinin söz konusu olmadığını söyledi.

“ÇEŞME BAŞI DEDİKODUSUNA BENZİYOR”
Kendisine iletilen “Milliyetçi kökenli birisi olarak HDP ile gönül ittifakı sizi rahatsız etmiyor mu?” sorusu karşısında sinirlenen Dervişoğlu, “Gün yüzüne çıkmayan ittifakı nereden biliyorsunuz? İstihbarattan bilgi mi geliyor size? Ben böyle bir ittifaka hayır diyorum. Terörle arasına mesafe koyamamış bir siyasi partiyle aramıza mesafe koyamamamız söz konusu olabilir mi? Bu olay çeşme başı dedikodusuna benziyor. Gizli şeylerin bilgileri emniyetten alınıyor MİT’ten misin istihbarattan mısın diye sormak lazım” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-