Hedefteki Muhtar Konuştu!

Nazilli Belediyesi Turan Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı sırasında kendisini hedef tahtasına oturtan Manavlar Odası Başkanı Kemal Cansız’a, Turan Mahalle Muhtarı Serpil Akçasakız’dan yanıt gecikmedi.

reklam
26 Kasım 2016 0
reklam

1230

Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ- Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan ve 2,5 milyon liraya mal olan Turan Kapalı Pazar Yeri’nin dün gerçekleştirilen açılışına pazarcı esnafının ‘gün’ tepkisi damga vurmuştu.

Bir grup esnafın kendisine ‘Bizim sorunumuzla neden ilgilenmiyorsun’ şeklindeki tepkisi üzerine Manavlar Odası Başkanı Kemal Cansız, ‘Bir mahalle muhtarı bize karışamaz” diyerek okları Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız’a yöneltmişti.

123

Muhtar: Şiddetle Kınıyorum

Turan Mahallesi Muhtarı Serpil Akçasakız, Manavlar Odası Başkanı Cansız’ın kendisini hedef göstermesine tepki göstererek “Niye böyle bir şey yaptıklarını hala çözmüş değilim ve Manavlar Odası Başkanı’nı şiddetle kınıyorum” dedi.

İki ay önce Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürü Erkan Özdemir’in makamında, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen, Manavlar Odası Başkanı Kemal Cansız, Bakkallar Odası Başkanı Fatih Astepe ile pazarın kurulacağı gün hakkında görüş bildirmek için toplandıklarını belirten Akçasakız, “Oda Başkanı Kemal Cansız pazartesi günü pazar kurulması yönünde fikir beyan etti. Ben de pazarcıya karşı olmadığımı fakat orada Nazilli Anadolu Lisesi’nin olduğunu söyleyerek, bizim normalde Turan pazarımız cumartesi günü, ben cumartesi günü pazarın kurulmasından yanayım dedim” şeklinde konuştu.

“Tabi ki bunun değerlendirmesini yapacak bir belediye başkanı ve zabıta müdürü var. Onlar değerlendirmeyi yapar, ne yapılacaksa ona göre yapılır. Bu konuşma zabıta müdürünün makamında bitti. Daha sonrasında konuyla ilgili bir görüşme yapılmadı” diyen Muhtar Akçasakız, Belediyenin verdiği karara saygı duymak gerektiğini söyledi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam