Her bütçeye uygun iftar menüsü

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte lokantalar iftar hazırlıklarını tamamladı.

17 Mayıs 2018 - 19:10 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler Bir çok işletme Ramazan’da en güzel menülerini iftar ve sahurlarda sunmaya başladı. Buna göre iftarını dışarıda yapmak isteyen bir kişi en düşük 12 lira en pahalı ise 70 lira vererek orucunu açabilecek.

Ramazan ayına girdiğimiz bugünlerde bir çok lokanta iftar ve sahura özel menülerini hazırladı. Konu iftar olunca Türk mutfağı ve ulusal lezzetler menülerde hak ettiği yeri aldı.
FİYATLAR HER BÜTÇEYE UYGUN
Nabzını tuttuğumuz lokantalar, Ramazanda tüm aile yapısına ve bütçesine uygun fiyatlarda iftar menülerini halka sunduklarını bildirdi. Lokantalar Ramazan’da orucunu dışarıda açmak isteyen gruplar için özel menüler ve indirimler de sunuyor.
EN UCUZ İFTAR 12 TL
Aydın’da Ramazan ayı boyunca fix iftar menüsü uygulayan restoran ve lokantalarda kişi başı fiyatlar 12-70 arasında değişiyor. Bu yıl köfte, salata ve 4 çeşit meze içeren en düşük fiyatlı iftar menüsü kişi başı 12 liradan sunuluyor.
Öte yandan çorba, kavurma, pilav, salata, içecek, tatlı, meyve, karışık kızartma, hurma ve zeytinden oluşan menü 55 lira olurken açık büfeden ve sıralı yemeklerden oluşan en pahalı menü kişi başı 70 lira.
Bu menünün içinde başlangıç, ara sıcak olarak sucuk ya da içli köfte, salatalar, sıralı yemek (Adana, kaburga ya da dana şiş, Biftek, Antrikot arasından seçim yapılıyor) ve meşrubattan oluşuyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort