Her gramı ömre bedel

Aydın’da 5 aylıkken 565 gram olarak dünyaya gelen Şenay bebek, doktorların ve hastane personelinin üstün gayreti ve başarılı müdahaleleriyle bin 500 grama ulaştı. Bebeğin zorlu mücadeleden sağlıklı çıktığını dile getiren Uzman Doktor Suzan Şahin, bebeğe “Kahraman bebek” dediklerini ifade etti.

29 Ağustos 2018 - 17:53 0
reklam

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 565 gram olarak dünyaya gelen bebek, bin 500 grama ulaşınca doğumunun 40’ıncı gününde İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’ın katılımıyla pasta kesilerek kutlama yapıldı.  Yavuzyılmaz, 565 gram dünyaya gelen bebeğin kilo alması için çaba harcayan personeli tebrik etti.

Şenay Pektaş isimli bebeğin 5 aylıkken 565 gram dünyaya geldiğini aktaran Uzman Doktor Suzan Şahin, bebeğin doğumdan sonraki günlerde 400 grama kadar düştüğünü ifade etti. Bebeğin yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğünü kaydeden Şahin, sorunların yavaş yavaş aşıldığını belirtti.

“Gerçekten mucize gibi bir şey”

Bebeğin zorlu mücadeleden sağlıklı olarak çıktığını aktaran Şahin sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Bin 500 gramın altındaki çocuklara çok düşük doğum ağırlıklı bebek, bin gramın altındakilere ise aşırı düşük doğum ağırlıklı bebek diyoruz. Bu bebeğimiz gibi bebekler ya da 500 gramın altındaki bebekler çoğunlukla kaybediliyor. Yaşayanlarda ciddi sorunlar yaşıyor. Bizim bebeğimiz 565 gram olarak doğdu. O anlamda sınırda bir bebekti. Bu küçük bir kahraman. Gerçekten bizim için de mucize gibi bir şey.”

Hayata tutunan bebeğin mucizesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Şahin, “Biz ekip olarak bebeklerimizi kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. O anlamda bebek iyi olunca hep beraber seviniyoruz. Kötüleşince çok ciddi anlamda üzüntü yaşıyoruz. Bebeğin iyileşmesi, sağlık durumunun iyiye gidiyor olması ailesiyle birlikte bizi de çok mutlu etti.” diye konuştu.

Hastane başhekimi Ferdi Güneş ise yoğum bakım ünitesinin 27 yataklı olduğunu belirterek hastanede tam donanımlı hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-