Her şey Bir Kalıp Serinlik İçin

Adana’da 50 dereceyi bulan sıcak havadan bunalan vatandaşlar artık ne yapacağını şaşırdı. Serinlemek için çareler arayan Adanalılar, öyle ki sadece birkaç dakikalık serinlik için saatlerce kuyrukta beklemeyi bile göze alıyorlar.

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam
reklam

İftar öncesi Demirkazık Dağlarından kamyonetlerle getirilen karlardan satın almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar görenleri şaşırttı.

Türkiye’yi etkisi altına alan Kuzey Afrika sıcakları insanları adeta canından bezdiriyor. Sıcaklığın en fazla hissedildiği illerin başında gelen Adana’da vatandaşlar serinlemek için türlü çareler arıyor. 50 dereceyi bulan sıcaklardan bunalan vatandaşların serinlemek için bulduğu en önemli yöntem ise kar yemek. Öyle ki sıcakların Ramazan ayına denk gelmesi ile de zor günler geçiren vatandaşlar Demirkazık Dağlarından kamyonetlerle getirilen karlardan bir kalıp kar alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Oruçlu olmalarına rağmen saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşlar, görenleri şaşkına çeviriyor. Kalıbını 1 liraya alan Adanalılar, karı eve götürüp iftardan sonra yiyerek serinliyor.

Getirilen karı almak için saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşlar karın yetmediğinden yakınıyor. Vatandaşlar, “Bu kar bize yetmiyor. Karcının daha büyük bir araçla kar getirmesi gerekir. Adana’nın sıcağında kar yiyerek serinliyoruz. 2 saattir kar almak için sırada bekliyorum” dediler.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam