Hissedilen yüksek olacak!

Meteoroloji’den edinilen bilgilere göre Nazilli’de yüksek hava sıcaklıkları ile birlikte nem bunaltacak. Edinilen bilgiye göre Çarşamba ve Perşembe günü Nazilli’de hava sıcaklığı 43 derece seviyesinde seyredecek.

reklam
03 Ağustos 2016 0
reklam

France Europe Heat

Ağustos ayı ile birlikte Aydın ve genelinde hava sıcaklıkları 40 derecenin üzerinde seyretmeye başladı. Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre Çarşamba ve Perşembe günü hava sıcaklığının 43 derece olması tahmin edilirken, nem ile birlikte hissedilen sıcaklığın 45-46 derece olması bekleniyor. Yüksek Hava sıcaklıklarına karşı Meteoroloji yetkilileri bazı uyarılarda bulundu.

Normal nem oranı nedir?

30 derecelik bir ortamda havadaki normal nem oranı yüzde 40 – 60 arasıdır. Yüzde 40’ın altında düşük nem oranından, yüzde 60 ve üzerinde ise yüksek nem oranından söz edilir.

Yüksek nem oranı nelere yol açar?

Yüksek nem oranı vücudun fizyolojik dengelerini bozar. Doğal yollarla olan terlemeyi önler. Doğal terleme kesilirse vücut ısısı artar, ateş yükselir. Yükselen ateş sıcak çarpmasına yol açar.

Ne yapmalıyız?

Aşırı sıcaklarda havadaki nem oranı yüksek ise her türlü fizik aktiviteden uzak durmalıyız. Kronik hastalığı olanlar daha da dikkatli olmalıdır.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam