Hüseyin Yıldız’a şok yaşatan soru

Didim’deki bayramlaşma töreninde bir gazetecinin “Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinde desteklediğin İnce’ye kurultayda neden karşı çıktın?” sorusuna, cevap bile vermedi, medya mensuplarını salondan dışarı çıkarttı

24 Ağustos 2018 - 14:02 0
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- CHP’liler, Didim İlçe Başkanlığı’ndaki bayramlaşma töreninde buluştu. Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın, bir gazetecinin sorusu karşısında yaşadığı şok, törene damga vurdu. Yıldız, kendisine yöneltilen “Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı aday gösterilmesini desteklediniz ama kurultay sürecinde imza vermediniz. Bu çelişkiyi nasıl nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu cevapsız bıraktı.

DIŞARI ÇIKARTTI

Yıldız, beklemediği bu soru karşısında ne diyeceğini bilemedi ve gazçetecileri salon dışına çıkarttı, şu açıklamayla yetindi: “Madem bu konu açıldı, aile içinde partililerimize bu sorunun cevabını veririm, gazetecilere değil.” Bayramlaşma töreninin geri kalan kısmı, basına kapalı yapıldı.

BÜTÇEYE GÖZ DİKTİLER
Milletvekili Hüseyin Yıldız Cumhurbaşkanlığı’nın yerel bütçelere göz diktiğini ve çıkarılan kararname ile belediye başkanlıklarının bütçelerine el konulacağını iddia ederek, şunları söyledi: “Belediye başkanları, elden yazı yazarak Cumhurbaşkanlığına gönderecek. Cumhurbaşkanı uygun gördüğü takdirde o yatırıma para aktarılacak. Aksi takdirde o illerde ve ilçelerde yatırım olmayacak. Bu da tek adamlık sistemine gittiğimizin göstergesidir.”

SOSYOLOJİK BİR SORUN
24 Haziran genel seçimlerini değerlendiren Yıldız, CHP’nin seçimi sosyolojik sosyolojik sorunlar yüzünden kaybettiği iddiasında bulundu, şu açıklamayı yaptı: “CHP olarak gittiğimiz, haklarını savunduğumuz, ekmeğine sahip çıktığımız neresi varsa, orada Adalet ve Kalkınma Partisi yüzde 75- 85 arası oy aldı. Ortada sosyolojik bir sorun var. Parti içinde birbirimize düşmeyi bırakıp bu sosyolojik sorunu ortaya koymamız, çözüme kavuşturmamız gerekiyor.”

CHP YARA ALDI

“Bütün defterleri kapatıp önümüzdeki yerel seçimlerde nasıl başarılı oluruz, onun peşinden koşacağız. Gün, birlik günüdür. Genel seçimlerden sonra CHP büyük yara aldı. İstemediğimiz durumlar oldu. Biz bunların hepsini unutacağız. Parti içinde Muharrem İnce’nin Genel Başkan olması için imza veren vermeyen herkesi kucaklayacağız. Eğer burada yerel seçimleri kaybedersek bir daha siyaset yapmaya hakkımız yok. Yoğun katılım oldu

Kurban Bayramı dolayısıyla CHP Didim İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen törene katılım yüksek oldu., Milletvekili Hüseyin Yıldız ile Süleyman Bülbül, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Aydın İl Başkan Yardımcıları Okan Kılıç ve Serkan Doğan, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları, Belediye Meclisi üyeleri, ilçe yöneticileri, partililer ve basın mensupları katıldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-