İki Bomba Art Arda Patladı

İzmir’de patlama. İzmir’in Bornova ilçesinde gece saatlerinde aynı noktaya 2 ses bombası atıldı. Meydana gelen patlamada ölen ve yararlanan olmazken, patlamanın şiddeti diğer ilçelerde de hissedildi. Saldırıyı düzenleyen kişi kısa sürede gözaltına alınırken, olayın terör bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor.

reklam
05 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Olay, dün gece Mustafa Kemal Caddesi Peterson Köşkü önünde meydana geldi. Peterson Köşkü önünde bulunan otobüs duraklarında art arda iki ayrı patlama meydana geldi.  Bisikleti ile seyir halinde ki bir kişi yola 2 ses bombası attı. Patlama sesi ile paniğe kapılan vatandaşlar evlerinden çıkarken, hemen polisi aradı.

Olay yerine gelen polis ekipleri hemen çevreyi güvenlik şeridi ile kapatarak, önlemlerini alırken, olay yeri inceleme ekipleri patlamaya neden olanın ses bombası olduğunu tespit etti. Bisikleti ile olay yerinden kaçmaya çalışan 1 erkek şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıs Bornova İlçe Emniyet Merkezine götürülürken, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne teslim edileceği öğrenildi.

5753b973496783354c903726

TERÖR ŞÜPHESİ ARAŞTIRILIYOR

Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan ve parmak izi çalışması yapan ekipler geniş çaplı operasyon başlattı. Görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, olayla bağlantısı olduğu düşünülen ve kaçan 3 kişiyi daha yakalamak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Olay nedeniyle kapatılan cadde ekiplerin çalışmasını tamamlamasıyla tekrar trafiğe açıldı. Polis, olayın terörle bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

1673129

“İKİ PATLAMA MEYDANA GELDİ”

Olayı gören mahalle sakinlerinden 58 yaşındaki Güner Polat, şiddetli patlamalar nedeniyle korktuklarını belirterek, “Biz o sırada balkondaydık. Aralıklarla iki kez patlama oldu. Birincisi patladı onun sadece sesine dönüp baktık. İkincisi ise köşede patladı. Patlamadan sonra parkın içine doğru birilerinin kaçtığını gördük. Parkın içinde büyük bir arbede oldu. Yarısı bir tarafa yarısı bir tarafa kaçtı.  Sonra polis gelerek bir kişiyi yakaladı, ama kaçan 3-4 kişi vardı. Çok büyük patlamaydı, çok korktuk ” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam