İl başkanı Ahmet Ertürk’ten ilk değerlendirme

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’na atanan Ahmet Ertürk, ilk değerlendirmesini MANŞET Gazetesi’ne yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevi bizzat tebliğ ettiğini ifade eden Ertürk, “Cumhurbaşkanımız bana, ‘Genel merkezimizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla partimizi layık olduğu yere taşımaya çalışalım’ dedi. Pazartesi Ankara’ya giderek görev belgemi alacağım” dedi.

reklam

10 Kasım 2017 - 18:50 1
reklam

Naci Eriş / Aydın Haber Ajansı- EFELER- 2 aydır süren belirsizliğin ardından AK Parti Aydın İl Başkanlığı’na atanan Ahmet Ertürk, görevi devralmasının ardından ilk açıklamayı MANŞET Gazetesi’ne yaptı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Antalya’daki bir programdayken görevin tebliğ edildiğini  belirten Ertürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat arayarak görevi verdiğini söyledi. Ertürk, “Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş telefonla aradı. Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmek istediğini söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Size bu görevi vermek istiyoruz Ahmet bey. Arkadaşlarımız sizi önerdiler. Sizi tanıyoruz zaten. 2 dönem milletvekilliğimizi yaptınız. Birlikte çalıştık. Şimdi de böyle yeni bir görevlendirme düşünüyoruz. Sizi bu görev için uygun buluyoruz. Allah yardımcınız olsun. Genel merkezimizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla partimizi layık olduğu yere taşımaya çalışalım’ dedi” ifadelerini kullandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte tarımsal kalkınma kooperatiflerinin finansal politikaları ile ilgili bir proje için Antalya’da bulunduğunu belirten Ertürk, “Pazartesi günü genel merkeze gider, görev belgemizi alırım. İnşallah şehrimizi birleştirerek, AK Partimizi hak ettiği ve layık olduğu yere taşımamız lazım. El ele, gönül gönüle, birlikte ve beraberce Aydınımızı layık olduğu yere taşımamız lazım. Bu fırsatı buluruz diye düşünüyorum. Genel Başkanımızın talimatını yerine getirmemiz lazım” dedi.

Yeni yönetimi ve yol haritasını belirleyeceklerini ifade eden Ertürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pazartesi günü belgemizi aldıktan sonra yol haritamızı çizeriz. Ankara’da koordinatör milletvekilimizle görüşürüz. Döndükten sonra da milletvekillerimizle, yöneticilerimizle, değerli yol arkadaşlarımızla, nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi belirleriz. Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Aydın’ı hakkettiği yere getirmeniz lazım’ diyor. Bunu yapacağız.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Metin ERDEM

Öncelkle hayırlı uğurlu olsun tebriklerimi sunarım gerçek eski küsmüş dargın ilk kurucu üyelerimizi toplayıp toplantılar yapılar eski ve yeni partileri bir araya getirilerek barısı sağlayıp haksızlıga uğrayanların hakkını bilip dile getirilip masaya yatırılmalıdir

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam