İlçe sessizliğe büründü!

Aydın’ın turizm cenneti olan ilçesi Kuşadası’nda bugün hafta sonu olmasına rağmen cadde ve sokakların boş kalması dikkat çekti. İlçenin en hareketli ve tıklım tıklım görmeye alışık olduğumuz cadde ve sokaklarında adeta in cin top oynadı.

reklam
16 Temmuz 2016 0
reklam

123

Emre Sarıtekneci / Aydın Haber Ajansı-KUŞADASI- Türkiye’nin ve Aydın’ın turizm merkezi olan Kuşadası’nda sokaklar ve alışveriş merkezleri boş kaldı. İlçenin merkezi bölgelerinde sadece birkaç araç ve insan görülmesi, birçok vatandaşı şaşırttı. Günlerden Cumartesi olması dolayısıyla dolup taşması beklenen cadde ve sokaklardaki durgunluk dikkat çekti. Alışveriş merkezlerinde ise sadece birkaç turist olduğu gözlemlenirken, Gençlik festivalinin yaşandığı bugünlerde cadde ve sokaklar deyim yerindeyse sessizliğe büründü.

12345

Son dönemde ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı eskiden Kuşadası’nı tercih eden yabancı turistlerin bu sene rağbet etmemesi de esnafın belini büktü. Kahramanlar Caddesi Esnaflarından Ekrem Keser “yıllardır Kuşadası’nın en merkezi yerlerinden biri olan Kahraman Caddesinde esnaflık yapıyorum. İlk defa bu sene güzel ilçemizin bu kadar boş kaldığını gördüm” şeklinde konuştu.

1234

Öte yandan 15 Temmuz akşamı yaşanan olaylardan sonra, Kuşadası Limanı’na giriş yapması beklenen ‘Olympia’ ve ‘C. CRİSTAL’ isimli kruvaziyer gemilerinin seferlerini iptal ettiği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam