İmar barışına yoğun talep

Belgesiz ve ruhsatsız yapılara kayıt imkanı verecek olan imar affına Aydınlılardan yoğun ilgi var. İmar barışından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne akın etti. Alınan bilgiye göre, Aydın’da yasadan faydalanmak isteyip, bilgi alanların sayısı 6 bine ulaştı.

04 Temmuz 2018 - 13:32 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Kamuoyunda ‘İmar Affı’ olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin usul ve esaslarını belirleyen yasa, Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 8 Haziran Cuma günü itibariyle başlayan başvurular için Aydınlı vatandaşlar Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne akın etti. Edinilen bilgiye göre, Aydın’da yaklaşık bir ayda yasadan faydalanmak isteyip, bilgi alanların sayısı 6 bine ulaştı.

Sayının her geçen gün arttığını ve vatandaşların Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat ettiğini belirten yetkililer, ciddi bir yoğunluk yaşandığını kaydetti.

Yapı Kayıt Belgesi’nin 31 Aralık 2017’den önce yapılmış yapılar için verileceği belirtilirken, başvuruların 31 Ekim 2018’e kadar süreceği açıklandı. Belge bedeli ise 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort