“İndirimler geçici çözüm”

Nazilli Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan , ÖTV ve KDV indirimlerini, “Devletin piyasayı rahatlatmak için bu uygulamaya gitti. Fakat bu tedbirler pansuman” dedi

08 Kasım 2018 - 14:58 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, ÖTV ve KDV indirimleri ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ekonominin rahatlatılması açısından olumlu bir gelişme olduğunu ifade eden Arslan, “Piyasanın olumlu algıladığı her şeyin biz yanındayız” dedi. Paketin daha da geliştirilebileceğini belirten Başkan Arslan, “Otomotiv sektöründeki ticari araçlardaki yüzde 17’lik düşüş fiyatları aşağıya çekti. İnşaat sektörüyle alınan tedbirlerin de artırılacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz ekonomimizin lokomotif sektörü” ifadelerini kullandı.

“ARZ TALEP DENGESİZLİĞİ VAR”
Piyasada arz talep dengesizliğin söz konusu olduğuna dikkat çeken Arslan, “Bu dengesizlik ne kadar fazla olursa alınacak tedbirlerin bir katkısı olmaz. Önce bu tip konularda bir çok iş konusunda ehliyetsiz insanların bu işleri yapmaması gerekiyor. İşi, konuyu, para yönetimini bilmeyip piyasaya girenler yıllardır sektör içinde olanlara da zarar veriyor” şeklinde konuştu.
Yapılan indirimlerin geçici çözüm olduğunu hatırlatan Arslan, “Bu tedbirler esnafın bu dönemi zararsız bir şekilde geçirmesi için. Devlet bir nevi yaraya pansuman sürüyor. İnsanların bunu böyle algılanması gerekiyor” diyerek esnafın bilinçlenmesi gerektiğini vurguladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam