İnsan hayatı bu kadar ucuz mu dedirten görüntüler

Nazilli’nin en işlek caddelerinden Uzunçarşı’da, bir binada devam eden tadilat çalışmasında kullanılan yöntem insan hayatının hiçe sayıldığını bir kez daha gözler önüne serdi. Hiçbir iş ve çevre güvenliği alınmadan yapılan çalışmada, şans eseri kimse zarar görmedi.

reklam
09 Haziran 2016 0
reklam

habericiErdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir binanın 3. Katında devam eden tadilat çalışması sırasında, yaklaşık 4 metre uzunluğundaki demir boruların hiçbir iş ve çevre güvenliği alınmadan balkondan balkona uzatılması, büyük bir aymazlığı gözler önüne serdi.

İnsan hayatını hiçe sayan bu çalışma, ilçenin en işlek caddelerinden Uzunçarşı’da gerçekleşti. 4 katlı binanın 3. Katında devam eden tadilat çalışmasında arkadaşının aşağıya sarkıttığı yaklaşık 4 metre uzunluğundaki demir boruları çevresinden geçenlere aldırmadan tutan ve bunları daha sonra tekrar yukarıya doğru uzatan çalışanın rahatlığı, “bunlar tehlikenin farkında değil. Demir boru elinden kayıp bir işyerine ya da birinin üzerine düşerse ne olur” şeklindeki yorumlara neden oldu.

Yaklaşık yarım saat süren çalışma esnasında iş ve çevre güvenliğinin alınması gerektiğini belirten çevredeki esnaf, şans eseri bir talihsizliğin yaşanmadığı bu hadise karşısında herkesi duyarlı olmaya çağırdı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam