İntihar Etti!

İzmir’de sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan 28 yaşındaki doktor, çalıştığı hastanenin 10’ncu katına çıkarak intihar etti.

19 Şubat 2017 - 15:24 0
reklam

İzmir’de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açığa alınan 28 yaşındaki Orhan Ç. Çalıştığı hastanenin 10’ncu katına çıkarak intihar etti.

Edinilen bilgiye göre olay, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandı.

28 yaşındaki doktor Orhan Ç. geçtiğimiz Cuma günü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınmıştı.

Olay sonrası bunalıma giren genç doktor bugün sabah saatlerinde çalıştığı hastaneye geldi. 10’ncu kattan kendini boşluğa bırakan genç doktor yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Türk Sağlık-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Adı her ne olursa olsun bu vatana ihanet edenler mutlaka cezasını çekmelidir. Ancak ihanet noktasında olmayan, yasal çerçeve içerisinde iş ve işlem yapan insanların hukuki süreç tamamlanmadan hain olarak nitelendirilmesi ve cezalandırılması vicdanlarda derin yaralar açmakta ve travmalar oluşturmaktadır. Devlet olarak görevimiz insan kaybetmek değil, kazanmak olmalıdır” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam