İPİNİ KOPARAN ORADA

Nazilli Belediyespor’un iç saha maçlarında Nazilli Şehir Stadyumu’nun protokol tribününe ipini koparan giriyor. Yönetmeliğe uygun ünvanı bulunmayan bir çok kişi karşılaşmaları şeref tribününden takip ediyor.

16 Nisan 2019 - 17:42 1
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Nazilli Belediyespor’un iç saha maçlarını oynadığı Nazilli Şehir Stadyumu’nun protokol tribününe girişlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun yönetmeliği ihlal ediliyor. Yönetmelikte yer alan ünvana sahip olmayan bir çok kişi, şeref tribününe girmek için birbiriyle yarışıyor. Akredite girişlerde de yönetmeliğin dikkate alınmadığı görülüyor.

“GEREĞİ YAPILACAK”
Protokol tribününe girişlere düzenleme getirileceğini ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, “Kaymakam İbrahim Küçük ile bu konuyu görüştük. Bundan sonra protokol üyesi olmayanların o tribüne girmesini engelleyeceğiz. Çünkü protokole gireceklerin ünvanları yönetmelikte belli. Protokol üyesi olmayan ancak akredite alanlarına girecek isimleri de ev sahibi kulüp belirliyor. TFF’nin talimatları gereğince önlemlerimizi almaya başlıyoruz. Bu uygulamamız devam edecek” dedi.

PROTOKOL TRİBÜNÜNE KİMLER GİREBİLİR?
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 25.05.2004 yılında Resmi Gazete’de yayımladığı karara göre Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü spor federasyonlarının müsabakalarında protokol tribününde yer alacakların listesi şu şekilde:

Vali, kaymakam, garnizon komutanı, belediye başkanları, müsabakası olan kulüplerin başkanları, cumhuriyet başsavcısı, rektör, adalet komisyonu başkanı, vali yardımcıları, konsolosluk bulanan illerde konsoloslar yalnız kendi ülke maçlarında, jandarma alay komutanı, emniyet müdürü, gençlik ve spor müdürü, daimi encümen ve büyükşehir belediye meclisi spor komisyonu üyesi, MİT bölge başkanı, müsabakası olan kulüplerin yönetim kurulu üyeleri, mecliste grubu bulunan siyasi partilerin başkanları, önceki federasyon başkanları ve Milli Takım teknik direktörleri, il spor dalı temsilcisi (Kendi branşında), ASKF başkanı, İl ve ilçe protokolünde yer alan, gençlik ve spor hizmetlerine katkıları ve desteği bulunan kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il ve ilçe müdürlerinden davet edilenler, genel müdürlükçe protokol tribününe giriş kart verilen kişiler.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HÜSAMETTİN

NE GÜZEL PROTOKOL MEVZUATINI BELİRTMİŞSİN LAKİN TEKRAR YÖNETMELİĞİ OKUMANI TAVSİYE EDERİM. YAKIN VE DE DOLAYLI AKRABALARI KAPSAYAN BİR CÜMLE’DE VARDIR HERHALDE BİR YERİNDE TEKRAR BAK İSTERSEN…

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-