İş arayanlar istihdam fuarında buluştu

Aydın İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın açılışı yapıldı. Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan fuar, işverenler ile iş arayanları buluşturdu.

06 Nisan 2018 - 16:10 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Aydın’da işverenler ile işsizleri buluşturan ‘İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ 7’nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan fuarda stant açan 70 firma yetkilisi, iş arayanlarla buluştu. Aydın Valiliği öncülüğünde, Çalışma ve İş Kurumu Aydın İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen fuarın açılış töreni gerçekleştirildi.
Açılışa, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak ile kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

“İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK”
Açılışta konuşan İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, fuarın iş arayan gençler için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi olabilmesi için ülkemizin gençlere ihtiyacı var. Bunun için gençlerimizin azimle çalışması gerekir. Bu fuar iş arayanların istihdama katılmasına katkı sağlıyor. Fuarımız ilimize hayırlı olsun” dedi.

İSTİHDAMDA REKOR ARTIŞ

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, 2017 yılında ülkede istihdam açısından rekor yaşandığını belirterek, “Bundan 15 yıl önce bir yıl içerisinde yaklaşık 50-60 bin kişiyi işe yerleştiren İŞKUR, 2017’de 1 milyon 57 bin 249 vatandaşımızı kurumumuz aracılığıyla iş, aş ve ekmek sahibi yapmıştır. İstihdam seferberliğinde Aydın, 25 bin olan hedefini 35 binin üzerinde gerçekleştirme başarısı göstermiştir. Bu başarıdan dolayı Aydın Valiliği öncülüğünde herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ile Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, fuarın gerçekleşmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYANLARA PLAKET

Konuşmaların ardından 2017 yılında istihdama en çok katkı veren firma temsilcilerine, protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Halk oyunları gösterilerinin ardından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri stantları ziyaret ederek, firmalara katılım belgelerini takdim etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam