İş Dünyası Bu Haberle Çalkalanıyor

Hükümet, paralel devlet yapılanmasına (PDY) finans sağladıkları gerekçesiyle birçok iş adamına yönelik operasyon için düğmeye bastı. Aydın’da gözaltına alınan 60 kişiden sonra, Nazilli’de tespit edilen isimler için de her an düğmeye basılacağı öğrenildi.

reklam
17 Temmuz 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı olduğu ileri sürülen bir grubun kalkıştığı askeri darbe girişiminin engellenmesinin ardından, birçok alanda yürütülen soruşturmada gözaltı işlemleri sürüyor. Aydın’da 60 iş adamıyla başlayan gözaltına alma sürecinin her an Nazilli’ye de sıçrayabileceği kaydedildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Avukat İmran Acar, Türkiye’nin tamamında başlayan gözaltı operasyonlarının Nazilli’ye sıçradığını belirtti.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından açığa alınan 2 bin 745 savcı ve hakim arasında, Nazilli Adliyesinde görevli 2 savcı ile 6 hakimin bulunduğu gözaltı ve soruşturma sürecinin tamamlanmasından sonra, adı geçen kişilerin paralel devlet yapılanmasıyla (PDY) ilişkilerinin daha net ortaya çıkacağını kaydeden Acar şunları söyledi; “Şu anda Türkiye’nin tamında yapılan bu gözaltı ve operasyonlar ilçemize de sirayet etmiş vaziyette. Nazilli’deki bu 2 bin 745 kişinin isimlerinin içinde ilçemizden de şahıslar var. Sanırım süreç tamamlandıktan sonra göreceğiz artık.  İlçemizdeki bu isimlerin örgütle ne gibi bağlantıları var. Hani noktada iş birliği içerisinde bunlar ortaya çıkacak. Ama bugüne kadar ne gibi deliller ortaya çıkmış ben bu konuya sahip değilim. Anlaşılan o ki HSYK müfettiş raporları gibi bir şeyler elde etmiş her halde bu noktaya gelinilmiş.

 AOpkeWHPmxEExMQwlLclGhSmSzPbgRFjcSWvzxfCLBRrGXNOkeKSkneZaUaaDhqg

NAZİLLİ’DE PARALEL OPERASYON SİMYALİ

Açıklamasında Nazilli’de paralel devlet yapılanmasına finans sağladığından şüphelenilen kişilere yönelik her an gözaltına alma operasyonu için düğmeye basılacağını söyleyen İmran Acar, “Şunu takdir etmek lazım. Türkiye’nin tamamında bugüne kadar alışık olunmayan bir şekilde operasyon başladı. İşte şimdi Aydında 60 tane iş adamı gözaltına alınıyor. Bu iş adamların yanında Hakim ve Savcılar var.  Finans sektörü gelecek. İş adamları gelecek. Bunların ayakları da mutlaka da Nazilli’ye de sirayet edecektir. Nazilli’de bu konularla ilgili operasyon yapılacağını düşünüyorum. Ancak fiziki imkânsızlıklardan dolayı bu noktaya gelinmemiş olabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam