İstanbul’da bilanço artıyor!

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde akşam 21.20 sularında teröristler tarafından canlı bomba saldırısı düzenlendi. Gerçekleşen bombalı saldırılarda 41 vatandaş hayatını kaybederken 239 kişinin yaralandığı öğrenildi.

reklam
29 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde akşam 21.20 sularında teröristler 3 ayrı noktada saldırı gerçekleştirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’nın açıklamalarının ardından, basına konuşan Başbakan Binali Yıldırım saldırıda hayatını kaybedenlerin 41 kişiye yükseldiğini söyledi.

21.22 sıralarında  dış hatla gidiş, dış hatlar geliş ve havalimanının otoparkı olmak üzere 3 ayrı noktada patlama meydana geldi. İddiaya göre dış hatlar geliş terminalinde canlı bombalardan ilki kendini havaya uçurdu. Bu patlamanın hemen ardından üst katında bu kez 2 terörist ellerindeki otomatik silahlarla içeri girip ateş açtı. Silahla ilerleyen üçüncü terörist de bu patlamadan kısa bir süre sonra bir alt katta kendini havaya uçurdu.  Teröristlere polis ateşle karşılık verdi. Görevli bir polis teröristlerden birini vurdu. Yere düşen terörist kısa bir süre sonra üzerindeki düzeneği patlattı.

Yaralılar çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam