İşte FETÖ’nün Nazilli imamı

15 Temmuz darbe girişiminde ülkeyi kana bulayarak işgale açık hale getirmek isteyen Fethullahçı Terör Örgütü’nün Nazilli imamının eğitimci yazar, Yamen Deli olduğu öğrenildi.

reklam
23 Eylül 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-15 Temmuz darbe kalkışmasında yönetime el koyarak Türkiye’yi işgale açık hale getirmek isteyen Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yönetim kadrosunda yer alan isimler hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Kim olduğu ve nereden geldiği hakkında bugüne kadar hiçbir bilgi ve haberin gündeme gelmediği FETÖ’nün Nazilli imamının izini süren Aydın Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş,  yaptığı araştırmalarda Yamen Deli ismine ulaştı.

Eğitimci ve yazar kimliğiyle tanınan Yamen Deli’nin, Fethullahçı yapılanmanın Kütahya ayağında görev aldıktan sonra, Nazilli’ye gönderildiği ve faaliyetlerine burada devam ettiği öğrenildi.

15 Temmuz darbe kalkışmasından kısa bir süre önce Amerika’ya kaçtığı ileri sürülen Yamen Deli’nin, Kütahya’da bulunduğu yıllarda bazı dernek ve vakıflar adına dini konferanslar verdiği kaydedildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam