İŞTE O POLİS!

1 Saatlik yağışta hayatın felç olduğu Nazilli’de ASKİ sınıfta kaldı

30 Mayıs 2018 - 21:45 0
reklam

Veysel Karahan/Manşet Aydın-Nazilli Aydın’ın Nazilli İlçesinde etkili olan sağanak yağış, hayatı durma nokta noktasına getirdi. Köprü altlarında birçok araç mahsur kalırken, caddeler çamurlu suyla doldu. Çok sayıda ev ve işyerini su bastığı öğrenildi. ASKİ’ye isyan eden vatandaşlar, ellerine kürekleri alıp sokakları temizledi. Bir geçitte suda mahsur kalan aracı iterek kurtaran trafik polisi ise günün kahramanı oldu.
Nazilli’de akşam saatlerinde (dün) başlayan sağanak yağış, ilçede hayatı felç etti. Yetersiz altyapı, birçok yol, ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu. Deyim yerindeyse hayat 150 bin nüfuslu ilçede kabusa döndü. Yaklaşık 1 saat boyunca etkisini gösteren yağmur nedeniyle cadde ve sokaklardaki araçlar mahsur kaldı. Birçok ev ve işyerinde su baskını yaşandı. Hastane kavşağı, Aydoğdu 372 sokak, 75. Yıl Bulvarı ve Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi felaketten en çok etkilenen yerler oldu. ASKİ’nin çalışmalarını yetersiz bulan vatandaşlar yaşananlara sitem etti.
ASKİ’Yİ KURTARAN POLİS
Hürriyet Caddesi tren yolu altgeçitte oluşan su birikintisi trafiğin aksamasına yol açtı. Her yağışta benzer manzaralarla karşılaşan Nazilliler, ASKİ’den dert yandı. Aracıyla mahsur kaldığı alt geçitte ASKİ’nin gelmesini bekleyen vatandaşın imdadına bir trafik polisi yetişti. Ayakkabısını çıkartan polis memuru, yağan yağmura aldırış etmeden suda kalan aracı ittirerek kurtarmaya çalıştı. O anlar, vatandaşların büyük takdirini topladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort