İTTİFAK YERE ÇAKILIYOR!

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile yaşadığı ‘adaylık polemiği’ ile gündeme gelen AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, bu kez de ‘uçak’ polemiğini başlattı.

28 Mart 2018 - 19:58 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Nazilli Öz, ilçenin tanıtımına katkı sunması için bir uçağa ‘Nazilli’ adının verilmesi üzerinden Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a yüklendi. AK Parti-MHP ittifakının konuşulduğu süreçte arka arkaya yaşanan polemikler, “İttifak bunun neresinde?” sorusunu gündeme getirdi.

Türkiye AK Parti-MHP ittifakını ve ittifakın yerel seçime katkısını konuşurken, Aydın’da ittifak yerine AK Parti-MHP polemiği gündem oldu. Polemiğin baş aktörü ise AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz.
Daha önce Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a, İYİ Parti göndermesi yaparak, “2019 seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi ya da Nazilli Belediyesi’ne aday gösterilmezsen partiden istifa etmeyeceğini ilan et” diye çıkışan Öz, bu kez de ‘uçak’ polemiğini başlattı.
UÇAK ÜZERİNDEN YÜKLENDİ
Geçen günlerde bir havayolu şirketinin yeni aldığı uçağa, ‘Nazilli’ adı verildi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın önem verdiği bu hamlenin, ilçenin tanıtımına büyük katkı sunacağı ifade edildi.
AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz ise uçak ismi üzerinden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı eleştirerek, konunun ilçenin tanıtımından çok, Haluk Alıcık’ın tanıtımına yönelik kampanyaya dönüştürdüğünü savundu. Uçağa Nazilli isminin verilmesinde daha önceki yerel yöneticiler ve AK Parti’li milletvekillerinin de katkısı olduğunu söyleyen Öz, “Nazilli için güzel bir tanıtımı sadece kendine mal etmek, kendi siyasi çıkarına mal etmek şık değil” dedi.
İTTİFAK BALTALANIYOR MU?
AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Nazilli’de düzenlediği basın toplantısında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a sert çıkarak, 2019 yerel seçiminde Büyükşehir Belediyesi veya Nazilli Belediyesi’ne aday gösterilmezse MHP’den istifa edip etmeyeceğini sormuştu. Öz, Alıcık’a İYİ Parti göndermesi yaparak “Başka partiye geçecek misin?” diye sormuştu.
Türkiye, 2019’daki 3 seçimin kaderini etkilemesi beklenen AK Parti-MHP ittifakını konuşurken Aydın’da iki partinin önemli temsilcileri arasında yaşanan polemiğin gündeme gelmesi dikkat çekti. İki partiye gönül veren vatandaşlar, “İttifak yere çakılıyor” yorumunda bulundu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam