İYİ Partili Sarı’dan kongre açıklaması

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, takvimlerinde sonbahara kadar kongre olmadığını söyledi. Sarı, Nazilli İlçe Teşkilatı’nda ve belediye yönetimindeki Millet İttifakı içerisinde kriz olduğu iddialarını da yalanladı.

13 Haziran 2019 - 11:42 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-EFELER 31 Mart Yerel Seçimleri ardından İYİ Parti Aydın il ve ilçe teşkilatlarında gözler kongre sürecine çevrildi. İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, şu an için takvimlerinde kongre bulunmadığını söyledi. Sarı, genel kurul sürecinin sonbaharda başlayacağını ifade etti.

ÇATIRDAMA SÖZ KONUSU DEĞİL
Sarı kamuoyunda yer alan “Nazilli’de belediye yönetiminde İYİ Parti ile CHP arasında çatırdamalar başladı” iddialarına da yanıt verdi. Söylentilerin dedikodudan ibaret olduğunu savunan Sarı, “Nazilli Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nde CHP ile uyumlu bir yönetim mantığı içerisinde devam ediyoruz. Bize yansıyan her hangi bir rahatsızlık yok” dedi.

NAZİLLİ TEŞKİLATINDA PROBLEM YOK
Fikir uyuşmazlıklarının olduğu iddia edilen Nazilli İlçe Teşkilatı’nda bir problem olmadığını vurgulayan Başkan Sarı, “Nazilli’de seçim kazanmış bir teşkilat var ve gayet hareketliler. Çok fazla öne çıkmış bir sıkıntı görünmüyor. Belediye ekibimizle birlikte çalışmalarını sürdürüyorlar” ifadelerini kullandı.

İSİMLER DEĞİL İLKELER ÖN PLANDA
CHP ve İYİ Parti örgüt ve teşkilatlarında yapılacak yenilenmenin belediye yönetimlerindeki ittifaka zarar vermeyeceğini dile getiren Cemal Sarı, “Biz ilkeler bazında bir iş birliği yaptık. Bu iş birliği genel başkanlar düzeyinde yapılmış bir durum. Partilerin kendi içerisindeki kongreleri bu süreci etkilemez. İsimler değil ilkeler ön planda” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-