İyi Uykular Nazilli

Nazilli Belediye Meclisi “skandal” olarak nitelendirilen bir kararın altına imza attı. Şehir merkezinde bulunan sayılı dinlenme alanlarından olan Ahmet Şensan Düğün Salonunun önündeki “şehit Mustafa Akdağ” parkına konut izni çıktı.

reklam
06 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediye Meclisi, son oturumunda “skandal” olarak nitelendirilen bir kararın altına imza attı. Geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleşen belediye meclis toplantısında Ahmet Şensan Düğün Salonunun önünde bulunan 1580 metre kare büyüklükteki şehit Mustafa Akdağ Parkı konut alanına çevrildi.

Adsız

Önceki yönetimler tarafından önce konut, daha sonra da yeşil alana dönüştürülen şehit Mustafa Akdağ Parkının Nazillilerin malı olduğunu söyleyen CHP’li meclis üyesi Atila Talay, belediyenin kasasına girecek üç beş kuruş için skandal kararın altına imza atıldığını savundu.

Özelikle Perşembe günleri kurulan ilçe pazarına gelen vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşlarının kermeslerinde kullandıkları şehit Mustafa Akdağ Parkı’nın konut alanına çevrilmesini ‘yeşil alanı yok etmek’ şeklinde değerlendiren Talay, “Neymiş efendim, daha önceden de konut alanıymış, Yeşil alana dönüştürülmüş, eski haline getireceklermiş. Kısacası yeşil alan yok edilerek, konut yaparak belediyenin kasasına üç beş kuruş para girecek. Yazıktır. Günahtır. Nazilli’ye ve Nazilli halkına yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir” sözleriyle alınan kararı eleştirdi.

CHP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen ‘skandal’ kararın oy çokluğu ile alındığını kaydeden Atila Talay, sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın meclis toplantısında kullandığını ileri sürdüğü, ‘Burası belediyemizin malıdır, istediğimiz gibi değerlendiririz’ şeklindeki konuşmasını aktaran Talay, sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Nazilli bu talana izin verme. Yeşil alanına sahip çık.
01.06.2016 Çarşamba günü, Nazilli Belediye Meclis toplantısı yapıldı. 4 Gündem maddesinden oluşan toplantıda, Nazilli için önemli bir karar alındı. CHP Belediye meclis grubu olarak karşı çıkmamıza rağmen, oy çokluğu ile Ahmet Şensan Kültür Merkezi ( Düğün Salonu ) önünde yer alan 1580 metrekarelik yeşil alan konut alanına çevrildi. İnsanların banklarında oturup dinlendiği, sohbet ettiği, katlı otoparka arabasını bırakmaya gittiğinde çoluk çocuğunun beklediği, Perşembe günleri kermes alanı olan, bu şirin bölge yok edilecek, burada bina yükselecek. Neymiş efendim; daha önceden de konut alanıymış. Yeşil alana dönüştürülmüş, eski haline getireceklermiş. Kısacası; yeşil alan yok edilerek, konut yaparak belediyenin kasasına üç beş kuruş para girecek. Yazıktır. Günahtır. Nazilli’ye ve Nazilli halkına yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir.

123 (1)
Belediye Meclis toplantısında şiddetle karşı çıktık. Asrın projesinden bahsediyorsunuz, Ahmet Şensan Kültür Merkezi, Katlı Otopark ve Beş Eylül Okulunu da yıkıp geniş bir meydan oluşturmaktan bahsediyorsunuz, bu ne demek şimdi, bu bölgedeki 1580 metrekarelik yeşil alanı yok etmeye çalışıyorsunuz dedik. Burası belediyemizin malıdır, istediğimiz gibi değerlendiririz dediler. Hayır, burası babanızın malı değildir. Burası Nazilli halkınındır. Nazilli’nindir. Şu an için Nazilli Belediye Başkanının yedi eminliğindedir. Gelecek kuşaklara yarın bunun hesabını veremezsiniz. Bunun vebali vardır. CHP Nazilli Belediye Meclis Grubu olarak Nazilli kamuoyuna duyuruyoruz. Bu kıyıma engel olalım.”

HABER FOTOĞRAFLARI

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam