İzmir’de Roketatarlı Saldırı!

İzmir’de gece yarısı hain saldırı. Teröristler, bu kez İzmir’i hedef aldı. Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne roketatarlı saldırı düzenledi. Mermilerden biri bir evin çatısına isabet etti. Evin sahibi, “Çok büyük bir patlama binayı sarstı” dedi.

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

Edinilen bilgiye göre, olay saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Teröristler Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne iki adet roket attı. Art arda yapılan saldırı sonrasında roketlerden birisi emniyete 30 metre mesafedeki kömür satış ofisine, diğeri ise bir evin çatısına isabet etti.

HEDEF EMNİYET BİNASIYDI

Olay yeri çevresi güvenlik çemberine alınırken, İzmir’den ilçeye yönlendirilen Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede, emniyet binasını hedef alan iki roket mermisinin atıldığı, roketlerden birinin emniyet binasının yaklaşık 100 metre ilerisindeki evin çatısına, diğerinin ise daha yakındaki Bayındır Devlet Hastanesi Acil Servis karşısındaki odun-kömür deposu olarak kullanılan alana isabet ettiği tespit edildi.  Roketlerin isabet ettiği bina çatısı ve depo alanında hasar oluşurken, can kaybının yaşanmaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

 

ÖZEL HAREKAT OPERASYON BAŞLATTI

Roketlerin Fotomoz tepesi mevkiinden atıldığı tahmin edilirken, bölgede özel harekat ekiplerince geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyona, polis helikopteri ile havadan destek de veriliyor.

 

“ÇOK BÜYÜK BİR PATLAMAYDI”

Düzenlenen roketatarlı saldırının isabet ettiği evde mermilerden biri camı parçalarken, diğeri ise duvara isabet etti. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı saldırı da Parmaksız ailesi fertleri büyük panik yaşadı. Evlerine isabet eden roketle ne olduğunu bir an anlayamadıklarını ifade eden Semih Parmaksız, “Her akşamki gibi bilgisayarda oyun oynuyordum. Kulaklıklar takılı olduğu halde çok büyük bir patlama duydum. Binayı sarstı. Balkonda mı patladı’ dedim. Çocuklar feryat figan bir fırladılar. Camlar kırıldı, lamba söndü. Baktık dışarda da feryat figan anladık o an. Patlamanın sesiyle kulaklar baya gitti. Bunlar son olsun” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam