Kaçak göçmen faciası önlendi

Kuşadası ve Didim’de sahil güvenlik ekiplerinin gerçekleştirdiği üç ayrı operasyonda yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya 94 kaçak göçmen yakalandı. Fazla yük nedeniyle alabora olan bottan düşen 32 göçmen denizden ve kıyıdan toplanarak olası facianın önüne geçildi

04 Eylül 2018 - 11:02 0
reklam

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’ndan yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan kaçak göçmenlerin bindiği lastik bot taşıdığı fazla yük nedeniyle alabora oldu.
Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ile kurulan koordinasyon sonucu 14’ü Irak, 13’ü Afganistan ve 6’sı Suriye uyruklu 33 kaçak göçmen denizden ve kıyıdan toplandı. Yapılan araştırmada başka kayıp göçmen bulunmadığının anlaşılması üzerine arama kurtarma çalışmalarına son verildi.

DOĞANBEY’DE OPERASYON
Kuşadası Körfezi Doğanbey önlerinde yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam adasına kaçmaya çalışan bir grup kaçak göçmenin bulunduğu yolunda ihbar alan Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçti. Görevlendirilen sahil güvenlik botu tarafından kaçak göçmenleri taşıyan söz konusu lastik bot durdurularak, içerisindeki 7’si çocuk, 8’i kadın toplam 32 kaçak göçmen yakalandı.

DİDİM’DE 28 KAÇAK YAKALANDI
Ekiplerin, Didim’de gerçekleştirdikleri son operasyonda ise Tekağaç Burnu önlerinde lastik bir bot ile kaçmaya çalışan 13’ü çocuk ve 5’i kadın toplam 29 kaçak göçmen ele geçirildi. Operasyonda kurtarılan kaçak göçmenler, ifadelerinin alınmasının ardından İl Göçmen Bürosuna teslim edildi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-