Kadına şiddete “Hayır” dediler

Nazilli’de Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri, düzenledikleri etkinlikle kadına şiddete farkındalık oluşturdu.

24 Mayıs 2018 - 18:07 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtımı Bölümü öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenledikleri etkinlikle kadına şiddete dikkat çekti.
Nazilli Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, polis, avukat, akademisyen, mühendis gibi çeşitli meslek gruplarının kıyafetlerini giydi. Öğrenciler, yüzlerine yaptıkları makyajlarla şiddete maruz kalmış görüntüsü vererek farkındalık oluşturmaya çalıştı. Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesine Sultanhisar Ziraat Odası destek verdi.

“ŞİDDETİN MESLEK GRUBU OLMAZ
Toplumda yalnızca maddi geliri düşük olanların değil, ekonomik olarak özgürlüğü elinde olan kadınlarında şiddete maruz kaldığını ifade eden ADÜ Atça MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Şeyma Kayalı, “ Toplumun yüzde 75 böyle bir algı var. Bu algıyı değiştirmek için böyle bir proje yaptık. Bir kadın maddi ve sosyal anlamda ne kadar güçlü olursa olsun şimdi olmasa bile ileride bu şiddetle karşılaşabilir. Bizde buna farkındalık oluşturmak istedik” diye konuştu.

“İNSANLARI MANTIKLI DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUZ”
Şiddete dur demek için kadın ve erkeğinde bilinçlenmesi gerektiğini vurgulayan ADÜ Atça MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Yiğit Sert, “İnsanları mantıklı düşünmeye davet ediyoruz. Çünkü şiddet hiçbir zaman çözüm değil ve insanlarda oluşturduğu çeşitli zararları var. Bu nedenle kadına şiddete hayır diyoruz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort