Kadınlar, istismar ve şiddete karşı toplandı

Aydın Valisi Yavuz Köşger’in eşi Fatma Köşger’in öncülüğünde düzenlenen toplantıda bir araya gelen sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri sıkıntıları masaya yatırdı.

22 Ekim 2018 - 11:38 0
reklam

İnan Gül / Manşet Aydın- EFELER- Aydın Sivil Toplum Kuruluşlarının bayan komisyonları Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger’in öncülüğünde bir araya geldi. DSİ sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Fatma Köşger’in yanı sıra Efeler Kaymakamı, İl Sağlık Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürlerinin eşleri, Erbakan Vakfı Aydın Şubesi, Hayrat Vakfı, Beyaz Ay Derneği, Aymelek Derneği, İHH, Tügva, Kızılay, Hak-iş, Colyak, Gevher Nesibe Sultan derneklerinin kadın temsilcileri ile 22 ve 24’üncü dönem AK Parti Milletvekili olan Semiha Öyüş katıldı. Aydın’da kadınlara yönelik aile yapısının, kadına şiddetin ve cinsel istismarın ele alındığı toplantıda alınacak önlemler konuşulurken, öneriler dinlendi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ
Fatma Köşger, “Kadınlara yönelik saldırılara karşı hükumetimiz en ağır cezaları veriyor. Bizler de bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret ediyoruz. Mağdur olan kadınlarımızın her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz “ dedi. Erbakan Vakfı Aydın Şube Başkanı Çiğdem Ar ise, “Bu düzenlediğimiz 3. toplandı. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen Fatma Köşger hanımefendiye teşekkür ediyorum. İlimizde kadınlara yönelik yapılan saldırıları ve genel problemleri hep birlikte çözmeye çalışıyoruz. Bu toplantılarımızda daha fazla fikirler ve imkanlar bulup tek ses oluyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-