Kadınlardan çevreye destek

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Mart ayı toplantısında bir araya gelerek 2018 yılı itibariyle vakfa üye olanların sayısını açıkladı. Aydın’daki gönüllü sayısının 21 bin 900’e ulaştığı kaydedildi. Gönüllü listesindeki kadın sayısının fazla olması dikkat çekti.

13 Mart 2019 - 10:52 0
reklam

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği, Mart ayı toplantısını gerçekleştirdi. 2018 yılı itibariyle vakfa üye olanların sayısının açıklandığı toplantıda Aydın’daki üye sayısı 21 bin 900 oldu. TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciği bu şekilde büyük şehirleri geride bırakarak ilk 3’e girdi. Yapılan toplantıda Kuşadası’nın 2018 yılı itibariyle en çok üye veren ilçe olduğu kaydedildi.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Başkanı Mehmet Özdemir, ortaya çıkan oranların 2109 yılında daha da üst seviyelere ulaşmasını temenni ederek katkısı olanlara teşekkürlerini iletti. Türkiye’de kadınların çevreye karşı son derece duyarlı olduklarını belirten Özdemir, “Gönüllülerin arasında kadınların ağırlıklı oluşu bizlerin dikkatini çekiyor. Kadınlarımız çevreye karşı son derece duyarlı. Sık sık dile getirdiğim bir söz var. Geleceğimiz, yaşam alanlarımız, toprağımız ve doğamız kadınlar ile gençlerimize emanet. Onlar sayesinde yaşanabilir bir çevre kuracağız” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri projelere de değinen Özdemir, bu projelerde birinin ‘Çocuk Ve Genç Eğitim Programı’ olduğunu söyledi. Özdemir, “Bunun sayesinde il ve ilçelerimizde binlerce çocuğumuza ulaşıyoruz. Bu çalışmaları eğitim gönüllüsü eğitimcilerimiz üstendiler. Bizlere başvurdukları vakit o okullarımıza gidip kendilerine deste veriyoruz” dedi.

Gençlerin, Atatürk’ün hitabesini özümsemeleri gerektiğini de ekleyen Özdemir, Türkiye’nin geleceğini koruyup kollayacaklarına inancının tam olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-