Kahve Yanında Kirpi Keyfi Yarım Saati Bin Yen

Japonlar sonunda bunu yaptı. Yeni açılan bir kafede müşteriler, bir kahve eşliğinde farklı türlerden kirpilerle yarım saat vakit geçirmek için bin yen ödüyor. Kirpiseverler, ekstra fotoğraf çekmek veya kirpileri beslemek isterlerse fazladan 500 yen daha ödemek zorunda.

reklam
13 Haziran 2016 0
reklam

Çok sayıdaki hayvan temalı kafeye ev sahipliği yapan Tokyo’da şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Japonya’nın Tokyo şehrinde dünyanın ilk kirpi kafesi açıldı. Adını Japon bilgisayar oyunu olan “Harry”den alan kafe şehrin eğlence bölgesi olan Roppongi’de yer alıyor.

TERAPİ AMAÇLI DİKENLİ KONFOR HİZMETİ

Kafe, müşterilerine “terapi amaçlı dikenli konfor” hizmeti sunulurken, kirpiler, kendilerine deli olan bu ülkede uzun zamandır evcil hayvan olarak olarak satılıyorlar. Harry kafede ise 1000 yen yani 9 dolar karşılığında dikenli ama sevimli canlılarla bir saat geçirebiliyorsunuz.

kirpi-cafe-1

FOTOĞRAF ÇEKMEK VE BESLEMEK EKSTRA 500 YEN

Evde hayvan besleyemeyenler için, “evcil hayvan temalı” kafeler zincirinin bir parçası olan Harry’de, müşteriler, hafta sonu ücret olarak bin 300 yen ödüyor. Kafede kirpilerle fotoğraf çekmek veya onları beslemek için ayrıca 500 yen ödemek gerekiyor. Kafe 20-30 kadar değişik türdeki kirpiye ev sahipliği yapıyor. Bir karatahtada tüm müsait kirpilerin adı, fiyatı ve cinsiyetleri yazılıyor. Böylece eğer müşterinin süresi dolarsa onları satın alıp eve götürme imkânı da mevcut. Giriş için ödeme yapan müşteriler, ellerini dezenfekte ettikten sonra, seçtikleri kirpiyi özel bir kutu içerisinde yanlarına alarak birlikte vakit geçiriyor.

kirpi-cafe-2

SIRADA KUYRUK OLUYORLAR

Harry şubat ayından beri kirpilerle vakit geçirmek isteyen insanlarla dolu, öyle ki insanlar sırada kuyruk oluyorlar. İlginç iş fikrinin sahibi genç girişimci Mizuki Murata: “İnsanlara dokunması zormuş gibi gelen kirpilerin aslında ne kadar sevimli olduklarını göstermek istedik” diyor ve ekliyor “İnsanlara onlara dokunmalarına fırsat vererek bu imajı kafalarından silmek istedik.”

Evcil hayvan kafeleri yıllardır Japon şehir hayatının vazgeçilmezi. Kedi ve köpek kafeden, baykuş ve sürüngen kafeye kadar birçok kafede bir bardak çay eşliğinde istediğiniz hayvanla vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam