Kahvehane anlayışını eşiyle birlikte yıktı

Aydın’da eşiyle birlikte çay ocağı işleten Recep Yalılı, kadın erkek demeden herkesin rahatça oturabildiği, aynı zamanda hamalların da iş bulma noktası haline gelen nezih bir ortam oluşturdu. Çok sayıda kişinin buluştuğu çay ocağı, bilinen kahvehane anlayışını kırdı.

30 Mayıs 2018 - 13:05 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Efeler’de Ramazan Paşa Cami’sinin yanındaki çay ocağı, çok sayıda vatandaşın buluşma noktası oldu. Çay ocağını eşiyle birlikte işleten 46 yaşındaki Recep Yalılı, herkesin rahatça vakit geçirebilmesi için bir ortam oluşturdu. Çocuklarının da boş zamanlarında kendilerine yardım ettiğini belirten Yalılı’nın çay ocağı, hamalların iş bulma noktası haline geldi. Kadınların da vakit geçirmek için buluştuğu çay ocağında, memurlar da öğle saatlerini değerlendiriyor. Yalılı ve eşinin işlettiği çay ocağı, bu özelliğiyle bilgimiz kahvehane anlayışını kırıyor.

SIRTINDAN EKMEK KAZANANLAR BURADA
İşini eşiyle birlikte yapmaktan gurur duyduğunu söyleyen Recep Yalılı, “Yaklaşık 10 yıldır çay ocağını burada işletiyorum. Ben burayı işletmeye başladıktan sonra, ekmeğini sırtından kazanan yük taşımacıları bu civarda toplanıp iş arıyorlar. Sabahları da benim çayımdan içiyorlar. Güne böyle başlıyorlar. Hem onların hem de çevredeki esnafın çay ihtiyacını karşılıyorum” dedi.

KADIN ERKEK AYRIMI YOK
Yalılı, çay ocağını eşimle birlikte işletiyoruz. İki oğlum da bize yardım ediyor. Buraya hem hamallar, hem çevre esnafı, hem de bölgemiz kamu kurumlarıyla dolu olduğu için, öğle arasında buralarda çalışan memurlar geliyor. Burası kadınların da rahatlıkla gelebildiği bir ortam. Eşim de burada çalıştığı için kadın erkek ayrımı yapmıyoruz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort