Kalp deliği ameliyatsız yarım saatte kapatıldı

Aydın Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde, ‘ameliyatsız kalp deliği kapama işlemi’ yapılıyor.

07 Mayıs 2018 - 13:02 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER-  Aydın Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniği, kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet veriyor.

Güney Ege’de kardiyovasküler hastalara yönelik sağlık hizmeti sunan Aydın Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Kurşun tarafından kalbi delik olan bir hastaya ASD (Atrial Septal Defekt) kapama işlemi gerçekleştirildi.

Genel anestezi uygulanmadan ve ameliyatsız olarak yapılan işlem sonunda bilgi veren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Kurşun,’’Hastanemizin Kardiyoloji Kliniği en zor ve komplike vakaları yapmaya devam etmektedir. Kalp içerisinde 3,6 cm’lik kalp deliği bulunan hastanın kalp deliği yarım saat gibi bir sürede kapatılmıştır. İşlem genel anestezi uygulanmadan ve işlemden 1 gün sonra hasta hastaneden taburcu olacak şekilde yapılmaktadır’’ dedi.

Klinikte kalp deliği kapatma işleminin (ASD) yanı sıra, kalıcı kalp pili, şoklama cihazı, böbrek damarını stentleme) gibi işlemler de yapılmaya başlandı. Tüm işlemler için nöbetçi uzman ekip 7/24 hazır olarak vatandaşın hizmetinde bekliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam